İran'da Özel Türk Jeti Düştü, Uçakta 11 Kişi Vardı - Haberler
Haberi Paylaş

İran'da Özel Türk Jeti Düştü, Uçakta 11 Kişi Vardı

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

BAE'den Türkiye'ye gelmekte olan özel Türk jeti İran'da düştü. Konuyla ilgili açıklama yapan Tahran Büyükelçisi uçakta 3'ü mürettebat, 8'i yolcu 11 kişinin olduğunu söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Türkiye'ye gelmekte olan özel Türk jeti İran'da düştü. Konuyla ilgili ilk açıklamayı yapan Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi, uçağın resmi veya askeri nitelikli bir uçak değil özel jet olduğunu söyledi.

Tahran Büyükelçisi Hakan Tekin düşen Türk uçağıyla ilgili bilgi verdi.Tekin, Uçak'ta 3'ü mürettebat, 11 kişinin olduğunu söyledi.

Öte yandan Reuters, uçaktaki 11 kişinin hayatını kaybettiği bilgisini abonelerine servis etti.

Tekin şunları söyledi:

Uçakta 3'ü mürettebat 8'i yolcu toplamda 11 kişi vardı. Uçak BAE'nin Sharjah kentinden İstanbul'a gelmekteydi. İsfahan şehrinin, Şehr-i Kürd denen bölgesinde aniden irtifa kaybederek düştü. Bölge çok dağlık. İran Kızılay'ı bölgeye ulaşmaya çalışıyor. Uzaktan tespit ettikleri bilgisini aldık. Bölgeden siyah dumanlar yükseliyor.

Uçaktan sinyal alınamıyor. İran'da özel jetin düştüğü bölgede geçtiğimiz haftalarda İran Hava Yollarına ait bir uçak düşmüş ve 80'den fazla insan hayatını kaybetmişti.

Ulaştırma Bakanlığı, İran'da bir özel Türk jetinin radardan kaybolduğunu bildirdi. Özel jetin Başaran holdinge ait olduğu kaydedildi. Açıklamaya göre, özel jette 8 yolcu 3 mürettabat bulunuyordu.

Uçak'ta Başaran Holding'in sahibi Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşı ile 3 kadın mürettebat bulunuyordu. Mina Başaran'ın 28 Mart'taki nikah töreni öncesi bekarlığa veda partisi için BAE'ye gittiği öğrenildi.

Öte yandan Başaran Holding'ten yapılan açıklamada uçuşun bilgilerinin dışında olduğu bildirildi.

Haberler.com - Güncel

Güncel, Haberler

title