Haberler

Son Dakika | Milli Savunma Bakanı Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti

Güncel Haberler

Son dakika gelişmesine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Erciyes Üniversitesinde katıldığı fahri doktora töreninin ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesine geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Akar, KAYMEK Dekoratif Ahşap Süsleme Sergisi'ni gezdi.

Başkan Büyükkılıç'tan çalışmalara ilişkin bilgi alan Akar, kentte savunma sanayi alanında önemli adımların atıldığını belirtti.

Akar, 2'nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğündeki faaliyetlerin başarıyla devam ettiğine işaret ederek, "Önümüzdeki günlerde dost ve kardeş ülkelerle birlikte Avrupa'daki bazı ülkelerden de bakım, onarım için uçakların gelmesini bekliyoruz. Bu konudaki temaslarımız sürüyor." dedi.

Kentteki ulaştırma projelerinin kısa sürede tamamlanmasına yönelik ilgili bakanlık ve kurumlarla iletişim halinde olduklarını da söyleyen Akar, ziyaretin ardından yeni havalimanı inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Kaynak: AA / Güncel

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Kayseri Milli Politika Güncel Haberler Son Dakika

title