Son dakika haberi: Vietnam'daki şiddetli yağışların yol açtığı can kaybı 55'e çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haberi: Vietnam'daki şiddetli yağışların yol açtığı can kaybı 55'e çıktı

AA - Sümeyye Dilara Çelik - Güncel
 - Güncelleme:
Son dakika haberi: Vietnam'daki şiddetli yağışların yol açtığı can kaybı 55'e çıktı

Edinilen son dakika haberine göre Vietnam'da şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölü sayısı 55'e çıkarken, 7 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Vietnam'da şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölü sayısı 55'e çıkarken, 7 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Xinhua ajansının haberine göre, Vietnam'ın Quang Tri, Thua Thien Hue ve Quang Nam eyaletlerinde etkisini gösteren sağanağın yol açtığı sel ve toprak kaymaları, can kayıplarına neden oldu.

Vietnam Doğal Afet Önleme ve Kontrol Merkez Yönetim Komitesinden yapılan açıklamada, sel ve diğer afetlerde 15 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle ölü sayısının 55'e çıktığı ve kayıp 7 kişi için kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, ülkenin çeşitli bölgelerinde 5 Ekim'den bu yana devam eden şiddetli yağışlar nedeniyle 135 bin 700 evi su basarken, 600 civarında evin yıkıldığı ya da hasar gördüğü bildirildi.

Sellerde 6 bin 100 hektardan fazla ekili alanın zarar gördüğü kaydedilen açıklamada, 445 bin 700 büyükbaş ile kümes hayvanının da telef olduğu ya da sel sularında sürüklendiği belirtildi.

Şiddetli yağışların etkili olması üzerine Ha Tinh, Quang Nam, Quang Binh, Quang Tri ve Thua Thien-Hue'de en az 50 bin kişi tahliye edilmişti.

Ulusal Savunma Bakanlığı, 9 bin 600 asker ve güvenlik gücünün sellerden etkilenen bölgelere sevk edildiğini açıklamıştı.

Vietnam'da 2019'da fırtına ve şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında 132 kişi hayatını kaybetmiş, 207 kişi yaralanmıştı.

AA / Sümeyye Dilara Çelik - Güncel

Vietnam, Xinhua, Ölü, Sel, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title