Son dakika haber: Pakistan'dan yabancılara yatırım karşılığı oturum izni - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haber: Pakistan'dan yabancılara yatırım karşılığı oturum izni

AA - Muhammet Nazım Taşcı - Güncel
 - Güncelleme:
Son dakika haber: Pakistan'dan yabancılara yatırım karşılığı oturum izni

Gelen son dakika haberine göre Pakistan Bilgi ve Yayıncılık Bakanı Çaudri Favad Hüseyin, yabancı yatırımı çekmek ve ekonomiyi kalkındırmak için ülkede belirli miktar yatırım yapan farklı ülke vatandaşlarına kalıcı oturum izni verileceğini söyledi.

Pakistan Bilgi ve Yayıncılık Bakanı Çaudri Favad Hüseyin, yabancı yatırımı çekmek ve ekonomiyi kalkındırmak için ülkede belirli miktar yatırım yapan farklı ülke vatandaşlarına kalıcı oturum izni verileceğini söyledi.

Yerel basındaki haberlere göre, Hüseyin, Pakistan'ın jeoekonomi politikası çerçevesinde bu adımın atıldığını belirterek Afganistan'ın Taliban'ın kontrolüne girmesinin ardından Türkiye'ye, Malezya'ya ve farklı ülkelere giden zengin Afganları Pakistan'a çekmeyi çalıştıklarını belirtti.

Hüseyin, yabancı yatırımı çekmek ve ekonomiyi kalkındırmak için ülkede belli bir miktar yatırım yapan farklı ülke vatandaşlarına kalıcı oturum izni verileceğini ifade ederek hedefleri arasında Kanada'da yaşayan ve Pakistan'daki dini mekanlara yatırım yapmak isteyen Sihler ile Çinlilerin de olduğunu aktardı.

Yerel basındaki haberlerde, Pakistan'a 100 ila 300 bin dolar yatırım yapan yabancılara daimi oturum izni verileceği belirtildi.

AA / Muhammet Nazım Taşcı - Güncel

Togo Cumhuriyeti, Afganistan, Pakistan, Yatırım, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title