Son dakika haber | Çin Devlet Başkanı Şi'den "savaş kazanabilecek seçkin ordu yaratma" çağrısı - Haberler
Haberi Paylaş

Son dakika haber | Çin Devlet Başkanı Şi'den "savaş kazanabilecek seçkin ordu yaratma" çağrısı

AA - Emre Aytekin - Güncel
 - Güncelleme:
Son dakika haber | Çin Devlet Başkanı Şi'den 'savaş kazanabilecek seçkin ordu yaratma' çağrısı

Son dakika haberler... Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ileri teknolojiye dayalı askeri eğitimle, "savaş kazanabilecek seçkin bir ordu yaratma" çağrısı yaptı.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ileri teknolojiye dayalı askeri eğitimle, "savaş kazanabilecek seçkin bir ordu yaratma" çağrısı yaptı.

Şinhua ajansının haberine göre, aynı zamanda Merkezi Askeri Komisyon Başkanı olan Şi, yeni yılda Çin Halk Kurtuluş Ordusuna verdiği ilk yazılı emirde, ulusal güvenliğin ve harp koşullarının değişen manzarasının etkin şekilde kavranmasının önemine dikkati çekti.

Silahlı kuvvetlerin, teknolojinin, savaş sahasının ve rakiplerin evrimini yakından izlemesi gerektiğini kaydeden Şi, savaş kazanabilecek seçkin bir ordu yaratılması için eğitim ile operasyon pratiğinin daha iyi birleştirilmesi, teknoloji kullanımının arttırılması gerektiğini vurguladı.

Şi, ordudaki tüm subay ve askerlerin emir komuta ve harp yeteneklerini geliştirecek, uygulamayı mükemmelleştirecek iyi tasarlanmış eğitimlerden geçmeleri gerektiğini belirtti.

AA / Emre Aytekin - Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti, Xi Jinping, Savaş, Güncel, Haberler

title