Sokak hayvanlarının hamburger keyfi - Haberler
Haberi Paylaş

Sokak hayvanlarının hamburger keyfi

İhlas Haber Ajansı - Burak Can Tokyürek - Güncel
 - Güncelleme:

Sokak hayvanlarının hamburger keyfi Mama ile ızgarada birleşti, sokak köpeklerine ziyafet oldu Herkese örnek olacak bir davranış sergiledi, sahipsiz hayvanlar saniyeler içerisinde bitirdi Sakarya'da sosyal sorumluluk projesi başlatan et mangal restoran işletmecisi bir ilke imza attı.

Sokak hayvanlarının hamburger keyfi

Mama ile ızgarada birleşti, sokak köpeklerine ziyafet oldu

Herkese örnek olacak bir davranış sergiledi, sahipsiz hayvanlar saniyeler içerisinde bitirdi

SAKARYA - Sakarya'da sosyal sorumluluk projesi başlatan et mangal restoran işletmecisi bir ilke imza attı. İşletme sahibi Enes Baytar; mama, galeta unu ve restoranında gün sonunda arta kalan ürünlerden oluşan karışımı mangalda pişirerek sokak hayvanlarına ziyafet verdi.

Kış aylarına girilmesiyle beraber yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için sosyal sorumluluk projesi başlatan et mangal restoran işleten Enes Baytar, bir ilke imza attı. Baytar, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Serdivan ilçesinde faaliyet gösteren işletmesinin arka bahçesinde hazırladığı mama, galeta unu ve restoranında gün sonunda arta kalan ürünlerinden oluşan karışımı mangalda pişirerek sokak hayvanlarına dağıttı.

Adapazarı ilçesinde bulunan barınakta gerçekleşen etkinlikte köpeklerin kendilerine sunulan mama ile karışık mangalı saniyeler içerisinde bitirmesi ise dikkatlerden kaçmadı. İşletme sahibi Enes Baytar, sokakta kalan hayvanlar için durumu olan tüm vatandaşların olanakları dahilinde sahip çıkmaları gerektiğini dile getirdi. Baytar, kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için bu tür sosyal sorumluluk projelerinin devam ettireceklerini vurgulayarak, amaçlarının sokak hayvanlarının farklı lezzetler ile buluşması olduğunu söyledi.

Yiyebilecekleri şekilde ayarladığımız etleri ızgara yaptık

Baytar Steakhouse işletmesi sahibi Enes Baytar, "Hayvan dostları olarak, onların da ızgaradan faydalanmasını istedik. Yiyebilecekleri şekilde etlerimizi ayarladık ve ızgara olarak mangalımızı yaptık. Biz istiyoruz ki; köpekler, kediler ve tüm hayvanlar bizim yaşadığımız standartlarda yaşasın. Onların da insanlar gibi refah seviyesi yukarıda olsun. Biz bunlar için uğraşıyoruz, umarım bu sosyal sorumluluk projesinde herkese katkıda bulunabiliriz" dedi.

Amacımız sokak hayvanlarının farklı lezzetlerle buluşması

Restoranda bulunan fazla, artık olan yiyecekleri köpek maması ve galeta unu ile birleştirerek sokak hayvanlarına farklı bir lezzet sunduklarını aktaran Baytar, "Bizim amacımız burada özellikle sokak hayvanlarını farklı lezzetler ile buluşmasıydı. Bu kapsamda şöyle bir uygulama yaptık; restoranımızda bulunan fazla, artık olan yiyecekleri köpek maması, galeta unu ile birleştirip aslında onları tekrar bir mama haline getirdik. Kıyma ve benzeri arta kalan ürünlerimizi, sokak hayvanlarımıza et şöleni olarak sunduk. Hem onların bu lezzetleri tatması hem de farklı lezzetler ile buluşması bizi de mutlu etti. İnşallah bu projemiz her hafta devam edecek, biz de bu sosyal sorumluluk projesinden herkese örnek oluruz inşallah diye düşünüyorum" diye konuştu.

Mama ile birleşen artıklar sokak köpeklerine ziyafet oldu

Restorandaki artıkları da değerlendirmeyi amaçlayarak bu yola çıktıklarını ifade eden Baytar, "Bu fikir aslında doğaçlama oldu. Sokak hayvanlarına her hafta bir yiyecek dağıtımımız oluyordu. Biz de farklı ne olabilir diye düşündük. Artıkları değerlendirmeyi amaçlayarak onların farklı lezzetler ile buluşmasını istedik. 'Sokak hayvanlarına et şöleni' diye bir slogan oluşturduk. Hayvanlarımız bizim yediğimiz ve artakalan ürünleri değerlendirsin diye bu şekilde bir uygulama yaptık. Bu proje üzerinde çalışırken insanlar bize güldü; 'Köpeklere ızgara mama mı olur' dediler. Fakat bu inandığımız yolda, hayvan dostlarımıza farklı lezzetleri tattırdık. İnanıyorum ki mamadan daha lezzetli bir şey oldu. ve kesinlikle başarılı bir uygulama oldu" şeklinde konuştu.

Sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkalım

Son olarak sokak hayvanlarına sahip çıkılması konusunda çağrıda bulunan Baytar Steakhouse işletmesi sahibi Enes Baytar, "Sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkmalıyız, biz de bu sosyal sorumluluk projesi ile elimizi taşın altına koyduk. Herkesi bu projeye davet ediyoruz, her hafta bu uygulamamız devam edecek. Sokak hayvanlarına hep birlikte sahip çıkalım, özellikle kış aylarında hep birlikte destekleyelim istiyoruz" ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı / Burak Can Tokyürek - Güncel

Sokak Hayvanları Serdivan Sakarya Köpek Yerel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title