Snapchat Uygulamasında Cinsel İçerikli Fotoğraf ve Videoların Satıldığı Ortaya Çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Snapchat Uygulamasında Cinsel İçerikli Fotoğraf ve Videoların Satıldığı Ortaya Çıktı

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Snapchat adlı sosyal medya uygulamasının, cinsel içerikli fotoğraflar ve videolar satılan bir mecra olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Bu işi yaptığını itiraf eden Jordie Carnall adlı kadın, paylaşımlarıyla ayda 27 bin TL para kazandığını söyledi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin Victoria Derbyshire adlı programı, Snapchat'in cinsel içerikli fotoğraflar ve videolar satmak için kullanıldığını ortaya çıkardı. Bu işi yapanlardan Jordie Carnall, uygulama sayesinde ayda 4 bin sterlin (yaklaşık 27 bin TL) kazandığını itiraf etti.

Snapchat Uygulamasında Cinsel İçerikli Videoların Satıldığı Ortaya ÇıktıJordie Carnall

"FOTOĞRAFLARIMI VE VİDEOLARIMI SATIYORUM"

Snapchat'tan cinsel içerikli içerikler satan 26 yaşındaki Carnall, "Bu normal bir iş gibi. Şarkı söyleyen müzisyenler veya resimlerini satan ressamlar gibi. Ben de fotoğraflarımı ve videolarımı satıyorum" dedi. Carnall, kendisinden "Snapchat Premium kızı" olarak bahsedildiğini de öne sürdü.

Snapchat Uygulamasında Cinsel İçerikli Videoların Satıldığı Ortaya Çıktı

SNAPCHAT'TAN AÇIKLAMA YAPILDI

Carnall, aylık 20 ile 200 sterlin arasında değişen ücretler karşılığında Snapchat'teki abonelerine cinsel içerikli fotoğraf ve videolar gönderdiğini söyledi. Snapchat yönetimi bu tip içeriklerin yasak olduğunu ve fark edildiğinde silindiği yönününde açıklamalarda bulunsa da Carnall, bu işi 2016'dan beri yaptığını ifade etti.

Snapchat'ten yapılan açıklamada, "Pornografik içeriklerin reklamına ya da dağıtılmasına izin vermiyoruz." denildi. Victoria Derbyshire programının, Snapchat'te cinsel içerikli videolar satıldığını Instagram'a göstermesinin ardından sosyal medya sitesi, sattıkları hizmetlerinin reklamını yapan insanların Premium Snapchat ile ilişkili tüm etiketlerini yasakladı.

Haberler.com - Güncel

Sosyal Medya, Türk Lirası, Snapchat, Sterlin, Cinsellik, Teknoloji, Dünya, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title