Sivas'ta sanal ortamda "İş Sağlığı ve Güvenliği" bilgi yarışması düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Sivas'ta sanal ortamda "İş Sağlığı ve Güvenliği" bilgi yarışması düzenlendi

AA - Serhat Zafer - Güncel
 - Güncelleme:
Sivas'ta sanal ortamda 'İş Sağlığı ve Güvenliği' bilgi yarışması düzenlendi

Sivas'ta metaverse (sanal evren) ortamında "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu meslek bilgi yarışması gerçekleştirildi.

Sivas'ta metaverse (sanal evren) ortamında "İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu meslek bilgi yarışması gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) toplantı salonunda gerçekleştirilen yarışmaya il merkezindeki Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinden 10 öğrenci katıldı.

Öğrenciler sanal gerçeklik gözlüklerini takarak, sanal ortamda kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. Katılımcılar ise öğrencilerin sanal ortamdaki yarışma anlarını projeksiyonla yansıtılan görüntü üzerinden takip etti.

Oldukça çekişmeli geçen yarışmanın birincisi Sivas MTAL öğrencisi Çınar Arda Özlü, ikincisi Atatürk MTAL öğrencisi Mehmet Can Kümbetlioğlu, üçüncüsü ise Sivas Bilişim Teknolojileri MTAL öğrencisi Mustafa Reşber oldu.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken, dereceye giren öğrencilere ise sanal gerçeklik gözlüğü hediye edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, yarışmaya katılım sağlayan ve derece elde eden tüm öğrencileri tebrik etti.

Hızla gelişen ve değişen teknoloji çağında eğitimin de buna uygun bir formatta yürütülmesinin çok önemli olduğunu belirten Aslan, şunları kaydetti:

"Okullarımızın teknolojik donanım ve altyapısını her geçen gün güçlendirirken eğitim faaliyetlerimizi de buna uygun hale getiriyoruz. Sivas MTAL bünyesinde oluşturulan Sanal Gerçeklik Laboratuvarımız bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. Öğrencilerimiz burada teknolojiyi kullanarak eğitim alırken, geleceği tasarlayacak yeni hedefler belirliyor. Bugün okulumuzda gerçekleştirilen ve ülkemizde ilk kez uygulanan metaverse ortamdaki yarışma, gelecekteki eğitim-öğretim ortamları için de önemli mesajlar içeriyor. Bu ortamın okulumuza kazandırılmasında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, bu imkanların en iyi şekilde kullanılmasında emeği olan ve bu yarışmayı düzenleyen tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyorum."

AA / Serhat Zafer - Güncel

milli eğitim bakanlığı Sanal Gerçeklik Anadolu Lisesi Sivas Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title