Haberler

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde yüz yüze eğitime başlandı

Güncelleme:

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde yüz yüze eğitime başlandı Üniversitede 1.5 yıllık hasret sona erdi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitime başlandı, dersliklerine giren öğrenciler mutlu olduklarını söyledi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde yüz yüze eğitime başlandı

Üniversitede 1.5 yıllık hasret sona erdi

SİVAS - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitime başlandı, dersliklerine giren öğrenciler mutlu olduklarını söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs sonrası üniversitelerde yüz yüze eğitime ara verilmiş, uzaktan eğitime geçilmişti. Vaka sayılarındaki düşüş ve aşılanmanın artmasıyla üniversiteler yeniden yüz yüze eğitime başladı. Bugün itibariyle de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerine kapılarını açtı. Öğrenciler dersliklerine korona virüs tedbirleri kapsamında aşı kartlarına ve HES kodlarına bakılarak alındı. Öğrenciler yüz yüze eğitime başladıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

"Yüz yüze eğitim çok daha verimli çok daha güzel"

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç, yüz yüze eğitimin çok daha verimli çok daha güzel olduğunu söyleyerek, " Uzun bir aradan sonra öğrencilerimizi kampüsümüzde görmek heyecan veriyor. Malum iki senedir ki tüm insanlığın başına dert olan pandemi sebebiyle öğrencilerimiz yüz yüze eğitime başlayamamışlardı. Okullarımız, sıralarımız, kampüsümüz boştu. Bu durumun hakikaten bizim için sıkıntılıydı. Üzülüyorduk, öğrencisiz üniversite çok soğuk geliyor insana. Bugün çok mutluyuz. Öğrencilerimiz ile tekrar bir araya geldik. Öğrencilerimizin de mutlu olduklarını görmek bizim için keyif verici. Sabah 8'den itibaren çeşitli fakültelerde arkadaşlarımızla öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. Hoş geldiniz dedik. Onları kolonya ve çikolatalarla karşıladık. Bizim kampüsümüze heyecan ve güzellik katıyorlar. Çünkü öğrencilerimiz geleceğimizi inşa edecekler. Ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacak onlardır. Yüz yüze eğitim çok daha verimli çok daha güzel. Pandemi sebebiyle uzaktan eğitime ara vermemeye çalıştık ama çok olmuyordu. Doğrusu bunu itiraf etmek gerekiyor. Yüz yüze eğitimin pek çok avantajı var" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title