Haberler

Silivri'deki 15 Temmuz Hain Darbe Girişimiyle İlgili Harp Akademileri Komutanlığı Davası Devam...

Silivri’de süren 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili Harp Akademileri Komutanlığına ilişkin dava bugün de devam ediyor.

Silivri'de süren 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili Harp Akademileri Komutanlığına ilişkin dava bugün de devam ediyor. Duruşma salonuna girmeden önce açıklamalarda bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, "Bu memlekete kasteden zalimlerin bir an önce hak ettikleri karşılığı bulmasını millet sabırsızlıkla bekliyor" dedi.

15 Temmuz gecesi Harp Akademileri Komutanlığındaki darbe girişimi faaliyetlerine ilişkin dava, Silivri Cezaevi karşısında bulunan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. Davaya gaziler ve şehit yakınlarının yanı sıra, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Sosyal Hizmetler Müdürü Süleyman Ayan, STK temsilcileri katıldı. Duruşma salonunun önünde, "Ümraniye Silivri'nin Takipçisi" yazılı dövizler taşıyan grup dikkat çekerken, duruşma öncesi jandarma tarafından yoğun güvenlik önlemi alındı.

"Zalimlere karşı şehit yakınlarına destek olmaya geliyoruz"

Darbecilerin hak ettiği cezaları almasını beklediklerini belirten Can, "Gerek 17-25 Aralık hadiselerinden sonra bu memlekete kastedenlerin muhakeme edildiği gerekse 15 Temmuz hadisesinden sonra bu memlekete kasteden zalimlerin bir an önce hak ettikleri karşılığı bulmasını millet sabırsızlıkla bekliyor. Ama onların burada duruşmalarda şov yapar halleri milletimizi, gazilerimizi ve şehitlerimizin yakınlarını yaralıyor. Biz burada Ümraniye olarak, Ümraniye Belediyesi, Ümraniye AK Parti teşkilatı, Ümraniye muhtarları ve sivil toplum kuruluşları olarak her hafta buraya düzenli olarak izlemeye geliyoruz. Zalimlere karşı şehit yakınlarına destek olmaya geliyoruz. Gazilerimize destek olmaya, duruşmalarda onların yalnız olmadıklarını göstermeye geliyoruz. Rabbim, şehitlerimize rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin, hala tedavisi süren gazilerimiz için Allah şifa versin. Zalimler için yaşasın cehennem" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Silivri Cezaevi Hasan Can İstanbul Ümraniye Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

title