Shanghai'da Kovid-19'un Topluluk İçinde Yayılmasının Önüne Geçildi - Haberler
Haberi Paylaş

Shanghai'da Kovid-19'un Topluluk İçinde Yayılmasının Önüne Geçildi

Xinhua - Güncel
 - Güncelleme:
Shanghai'da Kovid-19'un Topluluk İçinde Yayılmasının Önüne Geçildi

SHANGHAİ, 17 Mayıs (Xinhua) -- Shanghai Belediyesi Sağlık Komisyonu Müdür Yardımcısı Zhao Dandan Salı günü, kentin 16 bölgesinin tamamında Kovid-19'un topluluk içinde yayılmasının önüne geçildiğini açıkladı.

SHANGHAİ, 17 Mayıs (Xinhua) -- Shanghai Belediyesi Sağlık Komisyonu Müdür Yardımcısı Zhao Dandan Salı günü, kentin 16 bölgesinin tamamında Kovid-19'un topluluk içinde yayılmasının önüne geçildiğini açıkladı. Zhao Dandan konuyla ilgili basın toplantısında, megakentte Pazartesi günü yerel kaynaklı 77 teyitli Kovid-19 vakası ve 746 semptom göstermeyen vaka kaydedildiğini bildirdi.

Belediye yetkilisi, tüm yeni vakaların karantina veya kapalı yönetim uygulaması altındaki bölgelerde bildirildiğini söyledi. Zhao, Pazartesi günü şehirde Kovid-19 kaynaklı bir ölüm gerçekleştiğini, bu kişinin altta yatan hastalıkları olan 92 yaşında bir kadın olduğunu belirtti. Zhao, Pazartesi günü toplam 315 Kovid-19 hastasının iyileşerek taburcu edildiğini, 2.872 semptom göstermeyen vakanın da karantinadan çıktığını aktardı.

Xinhua / Güncel

Pazartesi Shanghai Mayıs Salı Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.
title