Shakespeare ve müzik - Haberler
Haberi Paylaş

Shakespeare ve müzik

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Shakespeare ve müzik

Gerçekleştirdiği kültür ve sanat programları ile takdir toplayan Odunpazarı Belediyesi, yeni bir konserle müzik severlerin karşısına çıkacak.

Odunpazarı Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında "Shakespeare ve Müzik"konseri düzenlenecek. Shakespeare oyunlarındaki şarkı ve müziklerinin dönemin enstrümanları ile yorumlanacağı konser, 6 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 20.00'de Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Konserde, William Shakespeare'in farklı oyun ve sonelerinden metinler arası kolaj yöntemiyle hazırlanmış ezgiler seslendirilecek. Soprano Linet Şaul'un ezgileri seslendireceği konserde, Bülent Oral ile Faran Suyolcu dönemin enstrümanları rönesans lute ve viola da gambayla notalara hayat verecek. Konserde tiyatro oyuncusu Ayşe Lebriz Berkem de sahne alacak. Berkem, özel gösterisiyle ezgilere eşlik edecek.

Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar, davetiyelerini Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nden (YKSM) temin edebilir. Davetiyelerin sınırlı sayıda olacağı etkinlikte, İçişleri Bakanlığı'nın Koronavirüs önlemleri için yayınladığı genelgeye uygun olarak aşı ve PCR test kuralları geçerli olacak.

Bültenler / Güncel

Odunpazarı, oyunlar, Konser, Müzik, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title