Haberler

Seyhan Dikimevi, İhtiyaç Sahiplerine Kıyafet Üretiyor

Abone Ol

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın öncülüğünde hizmete açılan Seyhan Dikimevi, birçok belediye ve özel sektör kuruluşunun işçi kıyafetlerini üretiyor. Ayrıca, çocuklar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yazlık ve kışlık kıyafetler de üretiliyor. Dikimevi, kadınların çoğunlukta olduğu bir atölye olarak farkındalık oluşturuyor.

Seyhan Belediyesi öncülüğünde belediye işçilerinin kıyafetlerini dikmek üzere yaşama geçirilen ve üreten belediyecilik anlayışının lokomotiflerinden olan Seyhan Dikimevi, kaliteli üretim anlayışıyla kısa zaman içerisinde Hakkari'den Edirne'ye 50'den fazla belediyenin işçilerinin kıyafetlerini üreten bir atölye halini aldı.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay'ın üreten belediyecilik anlayışıyla hizmete açtığı Seyhan Dikimevi, 50'den fazla belediyenin, birçok özel sektör kuruluşunun işçi kıyafetlerini ve sosyal belediyecilik kapsamında başta çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahibi yurttaşlar için yazlık ve kışlık kıyafetler üreten bir atölyeye dönüştü. Çalışanların çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Dikimevi, üreterek katma değer yaratan ve Seyhan'a da değer katarak farkındalık yaratıyor.

Dikimevi'nin amacına ulaşmış olmasının mutluluk verici olduğunu belirten Başkan Akay,  şunları söyledi:

"Pandemi döneminde Türkiye'de ilk bez maskeyi Dikimevi'mizde ürettik. 6 Şubat depremlerinin ardından hem Adana'da hem de depremin yıkıma uğrattığı kentlerdeki depremzede vatandaşlarımız için kadın-erkek ve çocuklar için iç çamaşırları, çocuklar için kaban, mont, eşofman takımları, patik üreterek dayanışmaya önemli katkılar sağladık. Özel sektör kuruluşlarının personel kıyafetlerini, sivil toplum kuruluşlarının siparişlerinin de üretimlerini de yine Dikimevi'mizde gerçekleştiriyoruz. Dikimevi'mizin Seyhan'a ve Seyhanlılara katkısı çok anlamlı ve değerli. Burada çalışan personelimizin tamamına yakınını kadınlar oluşturuyor. Daha önce evlerinde oturan kadınlar aldıkları eğitimden sonra üretim sürecinin bir parçası oldular. Üretip kazanıyorlar, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar, sosyalleşiyorlar, kendilerini geliştiriyorlar ve mutlu oluyorlar. Onların mutluluğu çocuklarını da ailelerini de bizi de mutlu ediyor. Seyhan üreten ve değer yaratan herkesle çok güzel."

Kaynak: ANKA / Güncel

Akif Kemal Akay Seyhan Yerel Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title