Haberler

Bu Adamın Sesi Orhan Gencebay'la Tıpatıp Aynı!

Güncelleme:

İstanbul'da şoförlük yapan ve sesi Orhan Gencebay'a büyük benzerlik gösteren Durmuş Kurtboğan, 'Orhan Gencebay'dan helallik aldım" dedi.

İstanbul'da görme engelliler derneği üyelerine zaman zaman şoförlük yapan, sesi Orhan Gencebay'a büyük benzerlik gösteren Durmuş Kurtboğan, 'Orhan Gencebay'dan helallik aldım" dedi.

TELEVİZYON PROGRAMLARINA KONUK OLDU

Bugüne kadar 'Yetenek Sizsiniz' başta olmak üzere çeşitli televizyon programlarına konuk olan Durmuş Kurtboğan, İstanbul'daki görme engelliler derneğinin 20 yıla yakın süreden bu yana şoförlüğünü yaparken, derneğe gelir için sokak konserlerine destek veriyor. Durmuş Kurtboğan, Avcılar başta olmak üzere çeşitli ilçelerdeki semt pazarları girişinde park ettiği minibüsün yanında görme engelli Suna Uğur'un çaldığı org ve dizüstü bilgisayarın da müzik desteği ile Orhan Gencebay'ın şarkılarını söylüyor. Duyanların hemen dönüp baktığı, sesi Gencebay'a büyük benzerlik gösteren Durmuş Kurtboğan, bugüne kadar Hülya Avşar, Şebnem Kısaparmak, Dilber Ay'ın televizyon programlarına konuk edildiğini anlattı. Kurtboğan, Orhan Gencebay'ın 'Ses ikizi" olduğunu savunurken şöyle dedi:

"RABBİM BU GIRTLAĞI VERMİŞ"

"'Önceleri kimse inanmamıyor. Fakat bu Allah vergisi. Rabbim bu gırtlağı vermiş. Hani insanlar birbirine benzer olur. Ama bu 'ses ikizleri' dedikleri olay. Dilber Ay da, 'Eskiden Orhan babamız vardı, şimdi Durmuş kardeşimiz var' dedi. Bu yüce rabbimin bana vermiş olduğu bir gırtlak. Arabamda bir CD var. Çalarken çoğu zaman diyorum ki acaba bu ses Orhan ağabeyin mi benim mi diye"

"HELLALLİK ALDIM"

Durmuş Kurtboğan, Orhan Gencebay'a görme engelliler için karşılık beklemeden yardımcı olduğuna dair bilgi verildiğini, bunu duyunca 'Ona her şey serbestö dediğini söyledi. Kurtboğan, 'Bir programa çıkacaktım. Orhan Gencebay'ı aradım; 'Hakkınızı helal ediyor musunuz?' diye. Çünkü çıkıyor, onun şarkılarını, eserlerini okuyoruz. Helallik almak da ayrı bir şeydir" diye konuştu.

PARA DESTEĞİNDE BULUNUYOR

Beylikdüzü'ndeki görme engelliler derneği için sokakta müzik yapan Durmuş Kurtboğan ile vokal yapan ve orgu ile müzik çalan Suna Uğur'u görenler durup cep telefonları ile onları görüntülerken yardım kutusuna para desteğinde bulunuyor.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Orhan Gencebay Dilber Ay İstanbul Avcılar Yaşam Güncel Haberler

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

500

Yorumlar (4)

PATLANGAÇMobil-IOS:

ORHAN GENCEBAY KİŞİLİLSİZ KAREKTERSİZ DANSÖZ OLDUĞU İÇİN ONUN ALLAH BELASINI VERSİB

0
3
yanıtYanıtla
Vatan:

Allah senin belanı versiz, sizler zaten hadise gibi orasını burasını açan kazandıklarının vergisini belçikada veren karaktersizleri seversiniz. terbiyesizler

yanıt1
yanıt0
ökkeşMobil-ANDROID:

taklitlerin sonu hep hüsran olmuştur..ki zaten asılları bile satamıyor

1
0
yanıtYanıtla
Kadir:

Helal olsun. Bu adamin degerlendirilmesi gerekir

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title