Şenlikte "Tatlı" Yarış - Haberler
Haberi Paylaş

Şenlikte "Tatlı" Yarış

Bültenler - Güncel
Şenlikte 'Tatlı' Yarış

11. Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği'nde Gölbaşı'nın ünlü höşmerimi ve baklavası da görücüye çıktı.

Gölbaşılı bayanların tatlı yarışında şampiyonluğu höşmerimde Mine Ünal, baklavada ise Gülsüm Kara elde etti.

11. Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği'nde Gölbaşı'nın ünlü höşmerimi ve baklavası görücüye çıkarken, Gölbaşılı bayanların tatlı yarışı büyük bir heyecan içinde geçti. Yarışma sonunda şampiyonluğu höşmerimde Mine Ünal, baklavada Gülsüm Kara elde etti.

ÖĞRETMENEVİNDE HEYECANLI YARIŞ

Şenlikler çerçevesinde düzenlenen höşmerim ve baklava yarışması 75. Yıl Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi. Höşmerimde 8, baklavada 3 Gölbaşılı bayan, 9 kişiden oluşan jürinin önüne çıktı.

Höşmerim yarışmasında Mine Ünal birinci, Nurşen Yaşar ikinci, Şükran Şahin ise üçüncülüğü elde etti. Baklava yarışmasında ise Gülsüm Kara birinciliği elde ederken, Anakız Solak ikinci, Petek Er üçüncü oldu.

ÖDÜLLERİ ALTIN OLDU

Höşmerim ve baklava yarışmasında birinci olan Mine Ünal ile Gülsüm Kara ödül olarak birer yarım altın ve kupalarını, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve eşi Hatice Duruay'ın elinden aldılar. Yarışmaların ikinci ve üçüncülerine ise çeyrek altın ve Mogan bıçak hediye edildi. Yarışmacılara ayrıca Sevgi Çiçeği tablosu, anı madalyası ve çeşitli hediyeler verildi.

Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Yöremizin kültürünü yaşatmak ve tanıtmak için yaptığımız höşmerim ve baklava yarışmasına katılan herkese ve yarışmaya emek veren başta jüri üyeleri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bültenler / Güncel

Fatih Duruay Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title