Haberi Paylaş

Selçuk, İletişim Oscar'ından Dört Birincilik ile Döndü

Selçuk, İletişim Oscar'ından Dört Birincilik ile Döndü

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 25. Genç İletişimciler Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu.

En Fazla Birincilik Alan Üniversiteler Arasında

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 25. Genç İletişimciler Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmadan Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri 4 birincilikle döndü. Selçuk Üniversitesi yarışmaya katılan üniversiteler arasında en fazla birincilik alan üniversiteler arasında ikinci olurken toplamda en çok ödül alan üniversiteler arasında ise üçüncü sırada yer aldı.

50'den fazla iletişim fakültesinin katıldığı yarışmada 31 iletişim fakültesi finale kaldı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi dört ödülüyle Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Erciyes

Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin ardından toplamda üçüncü oldu.

İstanbul Hilton Convention Center'da düzenlenen ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu ana kategoride 23 alt dalın bulunduğu yarışmada öğrenciler yazılı dalda; haber- haber araştırma, röportaj, mizanpaj, fotoğraf ve spor; görsel dalda; televizyon haberi, belgesel ve kısa film; işitsel dalda; haber programı, müzik programı ve şov programı; reklam dalında; reklam filmi senaryosu, basın reklamı (gazete, dergi), internet reklamı, açık hava reklamı ve reklam kampanyası büyük ödülü için yarışırken, internet yayıncılığı dalında ise internet sitesi, blog, sosyal medya projesi ve İnternet medya sitesi alt dallarında projeleriyle ödül aldılar.

4 Birincilik

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri yarışmadan 4 dalda birincilikle döndü. Görsel dalda belgesel kategorisinde Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencileri Cansu Şahin, Osman Aday ve Mehmet Emirhan Alan 'Unutulmuşlar Adası' adlı çalışmalarıyla, İşitsel dalda radyo haberi kategorisinde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencisi Elifcan Uçak 'Monaroza' adlı çalışmasıyla, Müzik Programı kategorisinde Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencileri Gökhan Kartol, Onur Özhan, Kamran İsayev 'Anadolu Popun Çocukları: Moğollar' adlı çalışmalarıyla ve Yazılı dalda Mizanpaj kategorisinde Gazetecilik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Gamze Büyüksoy 'Bir Osmanlı Köyü: Cumalıkızık' çalışması ile birinciliğe layık görüldü.

Ödül töreninde Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kadir Canöz, Radyo Tv Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aytekin Can ve Radyo Tv Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Metin Kasım ödül alan öğrencilerini bu mutlu gününde yalnız bırakmadı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Akdeniz Üniversitesi Selçuk Üniversitesi Aydın Doğan Vakfı Emek Sineması Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title