Haberi Paylaş

Selahattin Demirtaş, Öcalan'la görüşmek için harekete geçti! Sebebini bu sözlerle anlattı

Güncel Haberler

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı Cezaevi'nde tutuklu bulunan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek için bakanlığa dilekçe verdiğini açıkladı. Demirtaş, "Çatışmaların önüne geçebilmek amacıyla, siyasetçiler olarak inisiyatif almak için bu başvuruları yapıyoruz. İyi niyetli bu girişimin, kamuoyunda da geniş destek bulacağına inanıyor, umuyor, diliyorum." dedi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün Adalet Bakanlığı'na İmralı'da tutuklu bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan ile görüşme yapma isteğini içeren bir dilekçe verdi. Kendisi de Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Demirtaş, görüşmenin SEBGİS üzerinden yapılmasını talep etti.

Avukatları aracılığıyla Halk TV'deki bir programa mesaj gönderen Demirtaş, kendisinin ve HDP yönetiminin İmralı'yla hiçbir teması, iletişimi veya görüşmesi olmadığını belirtti. Demirtaş şunları söyledi: "Yeni bir çözüm süreci başlayacağına dair en küçük bir emare veya bilgi de yok. Ancak biz, giderek tırmanan gerilim ve her gün can yakan, can alan çatışmalar karşısında yerimizde oturmak, sadece acıyı paylaşmak ve taziye dileklerimizi paylaşmak istemiyoruz. Çatışmaların önüne geçebilmek amacıyla, siyasetçiler olarak inisiyatif almak için bu başvuruları yapıyoruz"

Demirtaş'ın ifadeleri şöyle devam ediyor: "Esad'dan Sisi'ye, Suudilerden Birleşik Arap Emirlikleri'ne ve İsrail'e kadar herkesle görüşmek meşru görülürken sıra Kürtlere gelince terör parantezine alınıp sadece silah ve operasyon seçeneğinin dayatılmasını Türkiye için son derece sakıncalı bir politika olarak değerlendiriyoruz.

Örneğin Akşener, Perinçek Türkiye'nin güvenliği ve barışı için 'Hükümet bizi görevlendirsin, Esad ile görüşmeye gideriz' demişlerdi. Biz de aynı gerekçelerle İmralı'da Öcalan ile görüşmek istiyoruz. Durum bundan ibarettir. İyi niyetli bu girişimin, kamuoyunda da geniş destek bulacağına inanıyor, umuyor, diliyorum. Özgür günlerde görüşebilmek üzere, selamlarımla…"

Selahattin Demirtaş Abdullah Öcalan Edirne Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Ütopik Yorumcu:

Yeter artık kürtler üzerinden algı yapmayı bırak selo neyin çatışmasını durdurucan hepsi geberene kadar silah bırakana kadar geberecekler bizim tek kurtuluşumuz suriye ırak bölgelerine operasyon yapıp o toprakları bize katmaktır. sınırımızda olan toprakları tabi

Halit:

o mevzu bitti artık rüyanda görürsün devlet çözüm istediğinde ve öcalanda bana uyun dendiğinde sen ve pkk başındakiler burun kıvırdınız artık size son darbeyi çocuklarını çaldığınız anneler bitirecek

Gökhan Altaylı:

Peki Selahaddin demirtaş. Sözde öğretmen olacak eşinin sahte belgeler düzenleyerek 774 gün boyunca okula gitmeden aldığı haksız maaşı devlete geri ödemek için de harekete geçecek misin?

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title