Haberler

Şekerleri Hazır, Bayram Ziyaretçilerini Bekliyorlar

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Adana Huzurevinden görüntüler Huzurevi sakinlerinden Mehtap Yılmaz'ın konuşması Müdür Nurdan Avcı'nın açıklamaları Şekerleri hazır, bayram ziyaretçilerini bekliyorlar Yaşamlarını huzurevinde sürdüren yaşlılar, Ramazan Bayramı dolayısıyla hazırladıkları şeker, çikolata ve kolonyalarıyla ziyaretçilerini bekliyor Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Avcı: "Hiçbir bağlantısı olmayan vatandaşlar da gelip burada yaşlılarımızı ziyaret ediyorlar.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Adana Huzurevinden görüntüler

Huzurevi sakinlerinden Mehtap Yılmaz'ın konuşması

Müdür Nurdan Avcı'nın açıklamaları

Şekerleri hazır, bayram ziyaretçilerini bekliyorlar

Yaşamlarını huzurevinde sürdüren yaşlılar, Ramazan Bayramı dolayısıyla hazırladıkları şeker, çikolata ve kolonyalarıyla ziyaretçilerini bekliyor

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Avcı:

"Hiçbir bağlantısı olmayan vatandaşlar da gelip burada yaşlılarımızı ziyaret ediyorlar. Yaşlılarımız bundan müthiş bir mutluluk duyuyorlar"

Huzurevi sakinlerinden Yılmaz:

"Tanımadıklarımız hiçbir mecburiyeti yokken geliyorlar. O beni mutlu ediyor. Misafirler geldiklerinde biz çok mutlu oluyoruz"

İBRAHİM ERİKAN - Hayatlarının kalan bölümünü huzurevinde geçiren yaşlılar, Ramazan Bayramı dolayısıyla hazırladıkları şeker, çikolata ve kolonyalarıyla ziyaretçilerini bekliyor.

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, 304 yaşlıya ev sahipliği yapıyor.

Huzurevinin sakinleri, her bayram olduğu gibi bu Ramazan Bayramı'nda da hatırlanmak ve ziyaret edilmek istiyor.

Şeker, çikolata ve kolonyalarını hazırlayan, temizliklerini yapan yaşlılar, yanlarına gelecek ziyaretçiler için bayram gününü bekliyor.

Huzurevinin müdürü Nurdan Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurumlarında kalan misafirlerinin bayramlara çok önem veren bir jenerasyon olduğunu söyledi.

"Bu kişiler bayramlarda ellerinin öpüldüğü jenerasyon." diyen Avcı, bu nedenle evlerde olan telaşın aynısının huzurevinde de yaşandığını belirtti.

Avcı, huzurevinde tüm hazırlıkların yapıldığını anlatarak, şunları kaydetti:

"Yaşlılarımız hazırlıklarını yaptı, çikolata ve kolonyalarını aldılar. Şimdiden akrabalarını ve misafirlerini beklemeye başladılar. Adana halkının çok yoğun ilgisi oluyor huzurevine. Hiçbir bağlantısı olmayan vatandaşlar da gelip burada yaşlılarımızı ziyaret ediyorlar. Yaşlılarımız bundan müthiş bir mutluluk duyuyorlar. Bayramlar zaten kalabalıkla, coşkuyla, neşeyle anlam kazanıyor."

Bayramda unutulmak istemiyorlar

Huzurevi sakinlerinden Mehtap Yılmaz (62) da Hataylı olduğunu ancak artık kendisini Adanalı hissettiğini aktararak, "İdarecilerimizden Allah razı olsun bizi Adanalı yaptı. İki evladım var ikisi de polis memuru. Gelmek isterler ama biliyorsunuz ki polislik nasıl bir şey, onların bayramı yok. Evlatlarına vakit ayıramazlar, onların canı sağ olsun." diye konuştu.

Tanımadığı ziyaretçilerin bayramlarını kutlamasıyla daha mutlu olduklarını anlatan Yılmaz, "Tanımadıklarımız hiçbir mecburiyeti yokken geliyorlar. O beni mutlu ediyor. Misafirler geldiklerinde biz çok mutlu oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Huzurevi sakini 86 yaşındaki Durdu Dincel ise 5 oğlu olduğunu, Ramazan Bayramı'nda yanına gelmelerini ve elini öpmelerini beklediğini ifade etti.

Mahmut Güvercin (87) de 7 erkek çocuk sahibi olduğunu ancak 2'sinin vefat ettiğini anlatarak, vatandaşların ziyaretlerinin kendisini mutlu edeceğini dile getirdi.

Huriye Dalkılıç (56) da ziyaret edilmenin kendilerini çok sevindirdiğini anlatarak, "Bayram günlerimiz genelde hüzünlü geçiyor." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Ramazan Bayramı Mehtap Yılmaz Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Masterchef ne kadar, kaç ay sürüyor? 2024 Masterchef kaç hafta sürüyor, ne zaman bitecek? Masterchef ana kadro 5. yarışmacı kim oldu? Bu akşam Masterchef ana kadroya kim girdi? Masterchef ana kadro kaç kişi? Masterchef ana kadroda kimler var, ana kadroya kimler girdi? Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 16 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Fransa Türkiye maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Fransa Türkiye U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fransa Türkiye maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fransa Türkiye U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Arda Güler'in sevgilisi kim, kaç yaşında? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kimdir, nereli, boyu kaç? Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Serhat Doğramacı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Esra kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Esra Tokelli kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title