Sdü Eski Rektörü İhraç Edildi - Haberler
Haberi Paylaş

Sdü Eski Rektörü İhraç Edildi

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Sdü Eski Rektörü İhraç Edildi

Bakanlar Kurulu’nun Resmi Gazetede yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamesiyle FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen kamu çalışanları belli oldu.

Bakanlar Kurulu'nun Resmi Gazetede yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamesiyle FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen kamu çalışanları belli oldu. Buna göre Isparta'da halen tutuklu bulunan Eski Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Hasan İbicioğlu meslekten ihraç edildi. Yine tutuklu bulunan Eski SDÜ Rektör Yardımcısı Süleyman Seydi ile dönemin Teknokent Müdürü İrfan Ataeşoğlu, Eski SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Tuğrul Sezer'in de aralarında bulunduğu 21 SDÜ personeli meslekten ihraç edildi.

Yine FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklanan Keçiborlu Kaymakamı Osman Dölek, Yenişarbademli Kaymakamı Sezer Sözen ve Gelendost Kaymakamı İsmail Demir'in kamu görevi son bulurken, Vali Yardımcısı Ahmet Ramazan Altınok da meslekten atıldı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan AFAD Müdürü Muhammed Arabacı ile birlikte burada görevli üç personel meslekten ihraç edildi. Kararla, Isparta'da açığa alınan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aralarında vaiz, imam hatip ve Kur'an Kursu öğreticilerinin bulunduğu 21 personeli ihraç edildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda görevli 8, Sosyal Güvenlik Kurumu'nda 1, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda 1, Tapu ve Kadastro'da 1, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nda 5, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde 3, Kredi Yurtlar Kurumu'nda 3, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda 21, Maliye Bakanlığı'nda 6, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 2, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nda 1, Sağlık Bakanlığı'nda 44, Milli Eğitim Bakanlığında 391 kamu görevlisi de meslekten ihraç edildi. - ISPARTA

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Bakanlar Kurulu Gazetede Isparta Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title