Haberi Paylaş

Okulun ilk gününde kantinlere şok denetim

Güncel Haberler

Okulun ilk gününde kantinlere şok denetimŞANLIURFA Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, okul kantinlerinde yaptıkları denetimlerde son kullanım tarihi geçmiş ve satışı yasak olan ürünlere el konuldu.

Okulun ilk gününde kantinlere şok denetim

ŞANLIURFA Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, okul kantinlerinde yaptıkları denetimlerde son kullanım tarihi geçmiş ve satışı yasak olan ürünlere el konuldu.

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, okul kantinlerinde denetim yaptı. Halk sağlığını korumaya yönelik yapılan denetimlerde okul kantinlerindeki ürünler tek tek incelendi. Eğitim ve öğretim yılının ilk ders gününde okullara giden zabıta ekipleri kantinlerde yer alan ürünleri inceledi. Kantinlerde hijyen ve sağlık kurallarını da kontrol eden zabıtalar, raflardaki ürünleri kontrol etti. Kent genelinde gerçekleşen denetimlerde okul il gününde bile kantinlerinde satışı yasak olan ürünlerle, son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünleri tespit edildi. Zabıta ekipleri son kullanma tarihi geçmiş ürünleri poşetlere doldurarak imha etmek üzere el koydu. Ekipler, 2 kantin işletmecisine rafta son kullanma tarihi geçmiş ürün bulundurmak ve satışı yasak olan ürün satmaktan cezai işlem uyguladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bekir Şeyhanlı - Güncel

Şanlıurfa Zabıta 3. Sayfa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title