Şanlıurfa CHP Şanlıurfa İl Başkanı: Allah Bizi AKP Belasından Kurtarsın - Haberler
Haberi Paylaş

Şanlıurfa CHP Şanlıurfa İl Başkanı: Allah Bizi AKP Belasından Kurtarsın

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Şanlıurfa CHP Şanlıurfa İl Başkanı: Allah Bizi AKP Belasından Kurtarsın

CHP Şanlıurfa İl Başkanı: Allah bizi AKP belasından kurtarsınCHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık, düzenlediği basın toplantısında "Allah bizi bu belalardan, AKP belasından kurtarsın" dedi.

CHP Şanlıurfa İl Başkanı: Allah bizi AKP belasından kurtarsın

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Aziz Aydınlık, düzenlediği basın toplantısında "Allah bizi bu belalardan, AKP belasından kurtarsın" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerinden dolayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yurt genelinde gösterilen tepkilere ilişkin İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Aziz Aydınlık, "Tüm İslam alemi ve halkımızın Regaip Kandili'ni kutluyorum. Allah bizi bu belalardan, AKP belasından kurtarsın" dedi. Partisine ve Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerin haksız olduğunu savunan Aydınlık şunları söyledi:

"Dün belediye önünde AKP tarafından partimize karşı yapılan bir linç kampanyası vardı. Tabiki bunlar siyasi partiler ne derlerse desinler buna karşı değiliz ve zaten biz onları da umursamıyoruz ama onların içerisinde bazı sivil toplum kuruluşları da yer aldı. Ben o sivil toplum kuruluşlarının başkanlarına sesleniyorum; siz sivil toplum örgütünü müsünüz, yoksa AKP'nin adamları mısınız? Bir bakan açıklama yapıyor, bu açıklamaya karşı Genel Başkanımız tepki veriyor. Ben bu açıklamayı bir erkek olarak dilime getiremiyorum ama o sivil toplum örgütleri bakana karşı tepki göstermedi. Bunlar AKP'nin linç kampanyasına katılıyorlar. Ensar Vakfı'nda 20-30 küçük çocuğa tecavüz edildi ama maalesef bunlar bunu kapatmak istiyorlar. Biz bundan utanç duyuyoruz. Biz Ensar Vakfı'nda tecavüze uğrayan çocukların yanındayız."

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu, Regaip Kandili, Şanlıurfa, İslam, Politika, Haberler

title