Haberler

Samsun'da Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü düzenlendi

Güncelleme:

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü düzenlendi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yürüyüşe katılarak Kurtuluş Savaşı'nın simgesi olan Samsun'un önemine dikkat çekti. Yürüyüşe yüzlerce kişi katıldı ve dev bir bayrak açıldı. Yağmura rağmen kutlamalar devam etti.

Samsun'da "Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü"

Bakan Muş: "O gün vatanı kurtarma azim ve kararlığı vardı, bugün daha da ileriye taşıma ve götürme kararlılığı var"

SAMSUN - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Samsun'da "Fener Alayı ve Gençlik Festivali Yürüyüşü" düzenlendi.

Samsun Valiliği tarafından Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü'nde yüzlerce kişi ellerinde meşale, Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı. Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü önünde toplanan coşkulu kalabalık askeri bando eşliğinde marşlar söyleyerek İstiklal Caddesi ve 19 Mayıs Bulvarı'nı takiben Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşte ayrıca dev 1919 metrelik bayrak açıldı.

"Kurtuluş Savaşı'nın simgesi burasıdır"

Yürüyüşe katılan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Bugün kurtuluş mücadelesinin başladığı gündür. Buranın önemi Amasya, Erzurum ve Sivas Kongreleri, onların örgütlenmesi çalışmaların yürütülmesidir. Tabii, Kurtuluş Savaşı'nın simgesi burasıdır. Bu açıdan her yıl olduğu gibi bugün de valiliğimiz bu organizasyonu gerçekleştiriyor. Yarın törenler devam edecek. O günü unutmayacağız. Bunu devam ettireceğiz. Nesilden nesile verilen mücadele aktarılacak. Bugün güçlenen Türkiye aynı kararlılıkla devam edecek. O gün vatanı kurtarma azim ve kararlığı vardı. Bugün daha da ileriye taşıma ve götürme kararlılığı var. Aynı ruh devam ediyor" dedi.

"Samsun gerçekten bu manada İlkadım şehri olduğunu gösteriyor"

Kutlamaların devam edeceğini belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, "Samsun yine çok coşkulu bir kalabalığa ev sahipliği yapıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Tütün İskelesi'nden Samsun'dan Anadolu'ya ayak basmasının coşkusunu yaşıyoruz. Bu hafta coşkulu kutlamalarımız devam ediyor. Gerçekten bugün çok muazzam bir teveccüh görüyorum. Vatandaşlarımızın hepsine teşekkür ediyoruz. Samsun gerçekten bu manada İlkadım şehri olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

"Gelecek nesillere Samsun'da başlayan o meşale ruhunu aktaracağız"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda ilk adım burada atıldı. Bu akşam müthiş bir katılım var. Gelecek nesillere Samsun'da başlayan o meşale ruhunu aktaracağız" şeklinde konuştu.

Yürüyüşün sonlarına doğru başlayan yağmur, kutlamalara engel olmadı. Vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde görevli müzisyenlerin verdiği konseri yoğun yağmur yağışına rağmen ilgiliyle takip etti. Kutlamalar Cumhuriyet Meydanı'ndaki mini konser ile son buldu. Yürüyüşe ayrıca AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Prof. Dr. İlyas Topsakal, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Kd. Alb. Ahmet Uğurlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ticaret Bakanı Mehmet Muş Gençlik Samsun Spor Muş Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Esenler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Çatalca hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Çatalca nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maçını hangi kanal veriyor? Lugano Fenerbahçe maçı şifresiz mi, nereden izlenir? Masterchef 10. yarışmacı kim oldu? BELLİ OLDU! Masterchef kim kazandı? UEFA ülke puanı sıralaması (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title