Haberler

Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Töreni

Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen 22. Şahabettin Bilgisu Ödül Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile gerçekleşti.

Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen 22. Şahabettin Bilgisu Ödül Töreni, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımı ile gerçekleşti.

Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen 22. Şahabettin Bilgisu Çevre Ödül Töreni Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete ve Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "Türkiye'nin ilk ve tek organizasyonu olan Şahabettin Bilgisu Çevre Ödüllerini 22 yıldan bu yana düzenlemekten gurur duyuyoruz. Ödülümüzün adını taşıyan ve henüz çevrenin konuşulmadığı 70'li yıllarda, çevre sorunlarının çözümü için yoğun çalışmaları olan kurucumuz merhum Şahabettin Bilgisu'yu, bugünü vesile ederek buradan tekrar saygıyla ve rahmetle anıyorum" dedi.

"ÇEVRE NOKTASINDA ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ"

Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Böylesine bir organizasyonu yapmak ve ödüllendirmek gerçekten takdire şayan, zamanında 'İzmit körfezi kirlenir mi?' diyenler bundan birkaç sene önce İzmit Körfez'inin ne hale geldiğini hatırlayacaklardır. Çevreye değer vermediğimiz takdirde bunun maliyetinin, insana verdiği acının tarifi yok. Bugün çevre noktasında çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Ben, Kocaeli'ndeki tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum. 12 yıl önce çevre çalışmalarımıza sanayicilerimizle beraber başladık. Bizler hiçbir zaman sanayicimizi yolunacak tavuk olarak görmedik. Güven içinde ortaklık kurduk. Bu açıdan bugün burada ödül alacak olan tüm firmalarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum" diye konuştu.

"BİZ, ONLARI TANIYORUZ"

Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise, "Biz bu PKK ile 40 yıldır devlet olarak mücadele ediyoruz. Bu mücadele de esas olan ülkenin parçalanmaması. İkincisi birliğimizi dirliğimize halel gelmemesidir. Yıllardır gelen her hükümet o terör belasını çözmeye çalışıyor. Yıllardır çözülemeyen sorunun arkasında dış güçlerinde olduğunu biliyorsunuz. Zannediyor musunuz ki eline silah almış çocukların özgürlük için mücadele ediyorlar. İnmelerine izin vermiyorlar. Dışarıdan gelen güçler geldikleri yere barış, demokrasi getirmiyoruz. Biz, onları tanıyoruz. Biz korkacak millet değiliz. Yenilgi de bizim milletimizin kitabında zaten yazmaz. Olaya çok hakimiz. 7 Haziran'da tek başına iktidar çıkmasın diye elinden geleni yapanlar PKK'yı şirin göstermeye çalışarak ülkeyi koalisyona mahkum etmek istediler.Bizimle beraber yaşamak isteyenler bizimle beraber yaşasınlar.Ama yaşamak istemiyorlarsa başka düşünce ve idealler peşindeler ise emin olun bu medeni yüzümüzün altında onlarla savaşacak yüzümüzde vardır" dedi.

"BİZLER KADAR ÇEVRECİ TOPLUM YOK"

Konuşmasında çevre kirliliğine dikkat çeken Özhaseki, "Sanayi devrimi ile beraber dışarı atılan atıklar insanoğlunun yaşamlarını tehdit ediyor. İnsanoğlu artık gereğinden fazla tüketiyor, diğer taraftan deniz yüzeyinde artışlar meydana geliyor. Dünya yüzeyinde ise sıcaklık derecelerinde artışlar meydana geliyor. Çevre bize emanettir. Bu emanete ihanet etmeden yaşamak gerekiyor. Bizler kadar çevreci bir toplum yoktur. Bir taraftan sanayimizle, ekonomimizle ülkemizi kalkındıracağız ama bir taraftan da çevreyi ihmal etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bakan Özhaseki'nin konuşmasının ardından yarışmada ödül alan firmaların ödülleri verildi. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Karaosmanoğlu Mehmet Özhaseki Leyla Atakan Politika Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title