Roskilde Festivali'nin Biletleri Bir Ay Önceden Tükendi - Haberler
Haberi Paylaş

Roskilde Festivali'nin Biletleri Bir Ay Önceden Tükendi

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Roskilde Festivali'nin Biletleri Bir Ay Önceden Tükendi

Avrupa'nın en büyük açık hava festivali olarak bilinen Roskilde Festivaline bilet kalmadı.

Avrupa'nın en büyük açık hava festivali olarak bilinen Roskilde Festivaline bilet kalmadı. Festival komitesi üyeleri biletlerin bir ay önceden tükendiğini belirterek, toplam kapasite olan 80 bin biletin adeta kapışıldığını açıkladı.

Komite, bu yıl Türk orkestrası Hudna'nın da sahne alacağı festivale, her yıl olduğu gibi dünyanın her yerinden ünlü sanatçıların geleceğine dikkat çekerek festivale izleyici olarak katılanların, sanatçı ve grupların güvenliği ve rahat etmesi için çok sayıda kişinin görevlendirildiğini bildirdiler.

Danimarka'da son iki yıl üst üste World Award Müzik ödülünü alan Hudna'nın kurucusu Orhan Özgür Turan: "Her yıl dünyanın en tanınmış orkestralarının sahne aldığı böyle büyük bir festivale davet edilmemiz, hem bizim açımızdan hem de Türk müziğinin tanıtımı açısından gurur verici bir fırsat. Danimarka'da üst üste iki yıl aldığımız Dünya Müzik Ödülü'nden sonra taleplere cevap veremez olduk. Ancak Türk müziğini bu kadar tanıtırken, Türklerden ve Türk makamlarından beklediğimiz desteği bulamamak bizi üzüyor. Biz müziğimizi yaparken sadece kendimizi düşünmüyoruz. Türk müziğini tanıtmayı, sevdirmeyi düşünüyoruz. Bu görevi de hep birlikte üstlenmemiz gerekir. Roskilde festivalinde sahne almayı büyük bir heyecanla bekliyoruz ilk kez bu kadar geniş bir kitle önünde müzik yapacağız" dedi.

Roskilde Festivali'nde bu yıl sahne alacaklar arasında Paul McCartney, Suspekt, Florence & The Machine, Pharrell Williams, First Aid Kit, Ryan Adams, Die Antwoord, Barrington Levy, Veronica Maggio, Africa Express, George Best gibi çok sayıda ünlü var. 27 Haziran'da başlayacak festival bir hafta sürecek. Türk grubu Hudna 3 Temmuz'da sahne alacak. - Kopenhag

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Danimarka Avrupa Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title