Haberi Paylaş

PLAT Başkanı yeniden İmer Özer oldu

Güncel Haberler

PLAT Başkanı yeniden İmer Özer oldu

Özel markalı ürünler (Private Label) sektörünün Türkiye'deki gelişimine destek olan Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği'nin (PLAT), 10. Genel Kurulunda yeniden İmer Özer başkan olarak seçildi.

Özel markalı ürünler (Private Label) sektörünün Türkiye'deki gelişimine destek olan Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği'nin (PLAT), 10. Genel Kurulunda yeniden İmer Özer başkan olarak seçildi.

PLAT'tan yapılan açıklamaya göre, 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 29 Mart'ta Kocaeli GEBKİM OSB'de yapıldı.

Açılış konuşması ve divan kurulunun seçimi ile başlayan genel kurulda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nun sunumunu gerçekleştirdi.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil Pelister, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç ve sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen genel kurulda, Özer ve ekibi oybirliği ile yönetim kurulu üyeliklerine seçilerek güven tazeledi.

"Market enflasyonunu doğru ölçme mücadelemiz var"

Açıklamada, genel kuruldaki konuşmasına yer verilen Özer, şunları kaydetti:

"Öncelikle ne iş yaptığımızın halkımız tarafından da anlaşılması öncelikli hedefimiz. Enflasyonun el freni konumunda olan Private Label'i daha fazla tanıtmamız gerekiyor. Sosyal sorumluluk çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye genelinde 13 adet devlet okuluna fen laboratuvarı yaptık, daha da yapacağız.

Üyelerimizden yapılan zirvelerin daha sık gerçekleştirilmesi için yoğun bir istek vardı. Biz de bu talep doğrultusunda daha büyük zirveler yapmaya yönelik yol haritası belirledik. Son dönemde konuştuğumuz en önemli şeylerden biri de ekonomi. Alanında uzman ekonomistlerle buluşmalar organize edeceğiz. Güncel piyasanın durumunu ve analizini anlamak geleceğe yön vermek adına hepimize faydalı olacaktır."

İhracatla alakalı sektördeki bütün oyuncuların, ihracat tarafındaki gücünü artırmaya yönelik yurt dışı alım heyetleri oluşturmayı planladıklarını belirten Özer, "Türkiye'deki market markaları enflasyonunu doğru ölçmek için bir mücadelemiz var. Market Markaları Enflasyonu (MAMFE) adı altında bir çalışma da gerçekleştireceğiz. Yeni dönemde ülkemiz ekonomisinin kalkınmasında öncü rol oynayacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Abdulselam Durdak - Güncel

Türkiye Market Mart OSB Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title