Pfizer CEO'su Bourla: Omicron bu denli kısıtlamaya gidilen son dalga olabilir - Haberler
Haberi Paylaş

Pfizer CEO'su Bourla: Omicron bu denli kısıtlamaya gidilen son dalga olabilir

AA - Alaattin Doğru - Güncel
 - Güncelleme:

Pfizer'ın CEO'su Dr. Albert Bourla, koronavirüs hakkında bir iyi bir de kötü haber verdi. Virüsün yıllar boyu dolaşmaya devam edeceğini ve kurtulmanın kolay olmayacağını ifade eden Bourla, şu anki Kovid-19 dalgasıyla ilgili de konuşarak "Bu dalganın bu denli kısıtlamaya gidilen son dalga olabileceği kanaatindeyim" dedi.

ABD'li ilaç şirketi Pfizer'ın CEO'su Dr. Albert Bourla, Fransız televizyonu BFMTV'ye verdiği mülakatta, şu anki Kovid-19 dalgasının son dalga olup olmayacağını değerlendirdi.

Virüsün yıllar boyu dolaşmaya devam edeceğini vurgulayan Bourla, "Çünkü tüm dünyaya yayıldı, kurtulmak kolay olmayacak." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bourla, "Bilimin geliştirdiği araçlarla, bu dalganın bu denli kısıtlamaya gidilen son dalga olabileceği kanaatindeyim" değerlendirmesinde bulundu.

Geliştirdikleri aşının koruyuculuğunu ilk geçen varyantın Omicron olduğunu belirten Bourla, buna karşı aşının koruyuculuğunu geliştirmeye odaklandıklarını ifade ederek "Çok kısa bir süre 3 ay içerisinde, etkili bir aşımız olacak." dedi.

Diğer yandan Pfizer'dan yapılan açıklamada, şirketin Kovid-19'a karşı geliştirdiği ilaç olan Paxlovid'in, Fransa'da üretileceği belirtildi. Açıklamada, bu amaçla 5 yıllığına 520 milyon avro yatırım yapılacağı aktarıldı.

Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), 16 Aralık'ta anti-viral Paxlovid'in Kovid-19'un tedavisinde kullanılabileceğini bildirmişti.

AA / Alaattin Doğru - Güncel

Omicron, Pfizer, İlaç, su, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title