Haber : Pakistan Büyükelçiliği 'Mango Festivali' Düzenledi - Haberler

Haberi Paylaş

Pakistan Büyükelçiliği 'Mango Festivali' Düzenledi

 - Güncelleme:
Pakistan Büyükelçiliği 'Mango Festivali' Düzenledi

Pakistan Büyükelçiliği, Mango Festivali düzenledi. Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi, “Mango, bizim en önemli meyvelerimizden biri. Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı’ndaki yetkililere, bu mangoları buraya getirmemize yardımcı oldukları için teşekkür ederiz” dedi.

MELİS YILDIRIM

Pakistan Büyükelçiliği, Mango Festivali düzenledi. Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi, "Mango, bizim en önemli meyvelerimizden biri. Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı'ndaki yetkililere, bu mangoları buraya getirmemize yardımcı oldukları için teşekkür ederiz" dedi.

Pakistan Büyükelçiliği, ülkenin en önemli tarım ürünlerinden olan mango meyvesini tanıtmak için bugün büyükelçilikte Mango Festivali düzenlendi. Çok sayıda büyükelçi ve diplomatın da katıldığı festivalin açış konuşmasını yapan Büyükelçi Muhammed Sirus Seccad Gazi, Pakistan'ın mango üretiminde altıncı, ihracatında da dördüncü sırada olduğunu söyledi. Büyükelçi Gazi, "Mango, bizim en önemli meyvelerimizden biri. Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı'ndaki yetkililere, bu mangoları buraya getirmemize yardımcı oldukları için teşekkür ederiz" diye konuştu.

Büyükelçinin konuşmasının ardından, Türkiye- Pakistan ilişkilerinin 75. yılı dolayısıyla pasta kesildi. Davetlilere mangoyla birlikte Pakistan mutfağından yemekler de ikram edildi.

ANKA / Güncel

Dışişleri Bakanlığı Pakistan Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title