Köpek Korkusu Felç Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Köpek Korkusu Felç Etti

İhlas Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:
Köpek Korkusu Felç Etti

Köpeklerin saldırısından kaçarken köprülü kavşakta trabzan boşluğundan düşen Ziver Barlin felç oldu.

İzmir'in Konak ilçesi Eşrefpaşa semtinde köpeklerin saldırısından kaçmak isterken Bayramyeri Köprülü Kavşağı'nda yaklaşık 1 metre genişliğinde açık olarak tasarlanan trabzan boşluğundan 7 metre yüksekliğindeki yola düşen 43 yaşındaki Ziver Barlin'in belden aşağısı felç oldu. Felç kaldığı için işlettiği dükkanını kapatmak zorunda kalan, ev kirasını ödeyemediği için evinden kovulan Barlin, arkadaşının evinde yaşam mücadelesi veriyor.

KÖPEK KORKUSU HAYATINI KARARTTI

43 yaşındaki Ziver Barlin'in köpek korkusu hayatını kararttı. İzmir'in Konak ilçesi Eşrefpaşa semtinde yaklaşık 3 ay önce sokak köpeklerinin saldırısından kaçan Barlin, Bayramyeri Köprülü Kavşağı'nda açık olarak tasarlanan yaklaşık 1 metre genişliğindeki trabzan boşluğundan yaklaşık 7 metre yükseklikteki yola düştü. Araçların yoğun olarak geçtiği yolda şans eseri hayatta kalan Barlin'in talihsiz kaza nedeniyle belden aşağısı felç oldu. 1,5 ay komada kalan Barlin, lokanta olarak işlettiği dükkan kirasını ödeyemediği için dükkanı kapatmak zorunda kaldı, yine kirasını ödeyemediği için evinden de kovuldu. Kimsesiz olan Barlin bir arkadaşının evine yerleşirken, açık olarak bırakılan trabzan ile ilgili hukuki yollara başvuracağını söyledi.

"YARIM METRE DAHA DEMİR KOYSALARDI NE OLACAKTI"

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 1986 yılında yapılan Bayramyeri Köprülü Kavşağı'ndaki trabzanda neden açıklık bulunduğuna anlam veremediğini söyleyen Barlin, "Köprünün oradaki demirler kesik kesik yapılmış. Demir olsaydı belki düşmezdim kendimi engellerdim. Köpeklerden kaçarken kendimi aşağıda buldum. 43 gün komada kaldım. Keşke orada demir olsaydı. Neden orayı kesik bıraktılar? İnsanlar oradan geçip gidiyor. Demir olsaydı belki ayaklarımın dibine düşerdim. Yarım metre daha demir koysalardı ne olacaktı? Orası zaten eğlence yeri dikkatli olunması gerekiyor ama maalesef göz yummuşlar. Yol boşmuş bana araba da çarpabilirdi" dedi.

"ÇOCUK GİBİ ALTIM BAĞLI"

Felç geçirdiğini öğrendiğinde hayatı kararan Barlin, dükkan ve ev kirasını ödeyemediği için de hem işinden hem evinden oldu. Arkadaşlarının desteği ile hayat mücadelesi veren Barlin, günlük 20 liraya kahvehanede çalışan bir arkadaşının derme çatma evine yerleşti. Bütün gün bakımı için arkadaşının işten gelmesini bekleyen Barlin, "Çocuk gibi altım bağlı. Nereye kadar gidecek bilmiyorum. Eşimden ayrıldım. Üç çocuğum da yuvada. Bir senedir onlardan da haber alamıyorum. Birisi yanımda olsa yardım eder ama yok maalesef. Arkadaşım işten gelene kadar bekliyorum. Su getiriyor. Yumurta kırıp yiyoruz" diye konuştu.

"DAHA ÖNCE KÖPEK DÜŞMÜŞTÜ"

BAĞ-KUR'lu olan ancak hiç ödeme yapmadığı için hastane masrafları için de açık senet imzalayan Barlin, kendini toparladıktan sonra açık olarak tasarlanan trabzanla ilgili hukuki yollara başvuracağını belirtti. Barlin'in köpekten kaçarken trabzan boşluğundan düşme anını gören arkadaşı Şükrü Özen o anları şöyle anlattı: "Kahvenin önünde duruyorduk. Arkadaşımızın arkasından köpeklerin koşturduğunu gördük. Bu tarafa doğru geldi ve boşluktan düştüğünü gördük. Yanına yetiştik ama iş işten geçmişti. Bu açıklığı neye dayanarak yaptılar bilmiyoruz. Daha önce bir köpek düşmüştü veterinere götürdük. Köpek düştü ardından insan düştü. Burası yapılmadığı sürece her türlü kazaya sebebiyet verecek."

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Köprülü Konak Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title