Haberler

Özbekler Tekkesi'nden Çalınan Tarihi Tablolar Antikacıda Çıktı

Üsküdar'daki Özbekler Tekkesi'nden 3 yıl önce çalınan, 17 yüzyıla ait 11 ebru tablo ile 2 yağlı boya tabloyu, Beyoğlu'nda bir antikacıda ele geçirildi.

Üsküdar'daki Özbekler Tekkesi'nden 3 yıl önce çalınan, 17 yüzyıla ait 11 ebru tablo ile 2 yağlı boya tabloyu, Beyoğlu'nda bir antikacıda ele geçirildi. Operasyon sonrası, antika malzeme satışı yapan iş yerinin sahibi gözaltına alındı.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 2011 yılında Üsküdar'daki Özbekler Tekkesi'nden çalınan, 17 yüzyıla ait 11 ebru tablo ile 2 yağlı boya tablonun, bir antikacı dükkanında bulunduğu ihbarını aldı. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, Beyoğlu, Dolapdere Bostan Mahallesi, Küçük Odalar Sokak'ta bulunan han içerisindeki antika malzeme satan iş yerine, dün saat 17.30'da baskın düzenledi. Operasyon sonrası ekipler, Özbekler Tekkesi'nden çalınan 11 ebru tablo ile 2 yağlı boya tabloyu ile el yazımı deri kılıflı tarihi bir Kuran-ı Kerim ele geçirdi. Ele geçirilen tarihi eser tablolar ve Kuran-ı Kerim, olay yerinde Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü'nden gelen Tarihi Eser Uzmanı Araştırma Görevlisi Zübeyde Cihan Özsayıner ile polisler tarafından incelendi.

KUVA-Yİ MİLLİYECİLER'İN MERKEZİ OLMUŞTU

İncelemenin ardından antika malzeme satışı yapan M.Ş. gözaltına alındı. Gözaltına alınan işyeri sahibi, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına "Ben olayla ilgili bir şey bilmiyorum" dedi. Operasyonda ele geçirilen eserler polis merkezine götürüldü.

Ünlü reklamcı Ali Taran ile işadamı Ahmet Ertegün'ün dedelerinin şeyhlik yaptığı tekke, Kurtuluş Savaşı yıllarında Kuva-yi Milliye'ye katılmak isteyenlerin merkezi olmuştu.

ZG(İY) - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Üsküdar Beyoğlu Politika Güncel Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Bakmadan Geçme

1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları!
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title