Osmanlıca Kitap Müzayedesi yarın başlayacak - Haberler
Haberi Paylaş

Osmanlıca Kitap Müzayedesi yarın başlayacak

AA - Aişe Hümeyra Bulovalı - Güncel
 - Güncelleme:
Osmanlıca Kitap Müzayedesi yarın başlayacak

Kitabiyat Mezat tarafından düzenlenen "Yazmadan Müteferrika'ya Osmanlıca Kitap Müzayedesi" yarın başlayacak.

Kitabiyat Mezat tarafından düzenlenen "Yazmadan Müteferrika'ya Osmanlıca Kitap Müzayedesi" yarın başlayacak.

Müzayedede, Müteferrika'nın yanı sıra Üsküdar ve Bulak matbaalarında basılan erken dönem Osmanlıca kitapları yer alıyor.

Özellikle Türk matbaalarında (Üsküdar Matbaası) basılan ilk dini kitap olan 1803 tarihli "Risale-i Birgivi", Müteferrika Matbaasında basılan "Tarih-i Çelebizade", "Takvim-i Tevarih", "Tarih-i İzzi", ayrıca resimli Kerem ile Aslı, Ömer Hayyam'ın Rubaileri, Harb-i Umumi'de Irak Cephesi (Kutü'l-Amare), envai çeşit imzalı ve ithaflı kitaplar, hurufat ve taşbaskı kitaplar, nadir bir el yazması havas kitabı, Enveri harfli baskılar, 240'ın üzerindeki kıymetli eser "www.kitabiyatmezat.com" adresinden yarın saat 17: 00'de yayınlanacak.

Yarından itibaren pey verilebilecek müzayede 28 Ocak'ta sona erecek.

AA / Aişe Hümeyra Bulovalı - Güncel

Ömer Hayyam Osmanlıca Üsküdar Kitap Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title