Haberler

Olimpik Anneler" Projesi, 2020'ye Kadar Devam Edecek

Abone Ol

P&G Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile hayata geçirdiği "Olimpik Anneler" projesini, 2020'ye kadar sürdürecek.

P&G Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile hayata geçirdiği "Olimpik Anneler" projesini, 2020'ye kadar sürdürecek.

Türkiye'de 30. yılını kutlayan P&G, proje kapsamında 2018 PyeongChang Kış Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda 30 milli sporcu ve annelerine destek verecek.

Projenin tanıtım toplantısı, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat, olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ve cimnastikte olimpiyatların efsane ismi Nadia Comaneci'nin katılımıyla Teşvikiye'deki Sofa Otel'de gerçekleştirildi.

Projede destek verilecek sporcu ve annelerinin de takip ettiği toplantıda konuşan Tankut Turnaoğlu, P&G olarak Türkiye'de 30. yıllarını kutladıklarını dile getirerek, "2012'de Türkiye'de, değerli iş ortağımız TMOK ile başlattığımız olimpik harekette yeni bir adım atıyoruz. Türkiye'deki 30. yılımızı kutladığımız bu sene, olimpiyat oyunlarında yarışmaya aday 30 sporcumuza ve bu sporcuları büyük bir özveri ile yetiştiren annelerine desteğimizi açıklamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Turnaoğlu, 2014'te başlattıkları "Olimpik Anneler" projesi ile anneler başta olmak üzere ailelerin çocuklarını spora yönlendirmeleri için çalıştıklarını vurgulayarak, "Bu yıl ise Olimpik Anneler projemizle geleceğin 30 olimpiyat şampiyonuna ve annelere destek vererek gençlerimize spor konusunda ilham vermeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat ise P&G Türkiye ile 5 yıldır yürüttükleri iş birliğinin, spor ve olimpiyat kültürünün desteklenmesi anlamında çok değerli olduğunu ifade etti.

Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül de P&G Türkiye'nin kendilerine verdiği desteğin çok önemli olduğunu aktararak, "Bu desteği daha da artırdılar. Şimdi 30 sporcuya destek veriyorlar. İnşallah hep beraber 2020 Tokyo Olimpiyatları'na gideriz. 8 değil, 18 madalya getiririz." değerlendirmesinde bulundu.

Nadia Comaneci de projenin tanıtımında yer almaktan mutlu olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Gerçekten çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Benim cimnastik ile hayatım değişti. Ancak tüm çocuklar benim kadar şanslı olmayabilir. Ailelerin, özellikle de annelerin çocuklarını doğru spora yönlendirmeleri çok önemli. Sadece profesyonel sporcu olma amacıyla değil, çocukların gelişiminde sporun önemi konusunda annelerin bilinçli olması ve çocuklarını teşvik etmesi çok önemli. Bu konuda onlara büyük iş düşüyor."

Toplantının ardından milli sporcular ve anneleriyle hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak: AA / Güncel

Milli Olimpiyat Komitesi Hasan Arat Türkiye Tokyo Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

MasterChef 100 bin lira kim kazandı? 8 Aralık MasterChef ödül oyunu 100 bin TL'yi kim kazandı? MasterChef ödül oyununu kim aldı? 8 Aralık Cuma Ödülü kim kazandı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık Ankara su kesintisi listesi! Arka Sokaklar CANLI izle! KANAL D Arka Sokaklar yeni bölüm full HD canlı yayın izle! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Kullanılmayan Eşyalar Ev Ekonomisine Katkı Sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı Açıldı İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 8-9 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 8 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 9 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 9 Aralık Cumartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? BluTV satıldı mı? BluTV kime, hangi şirkete satıldı? BluTV el mi değiştirdi, neden? Ziraat Türkiye Kupası maçları ne zaman? 2024 ZTK ne zaman başlayacak? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 8 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI EŞLEŞMELERİ | Ziraat Türkiye Kupası 5.tur kura sonuçları! Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray'ın rakibi kim oldu? ZTK'da Galatasaray hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe'nin rakibi kim oldu? ZTK'da Fenerbahçe hangi takımla eşleşti?
title