Haberler

Olimpik Anneler" Projesi, 2020'ye Kadar Devam Edecek

Abone Ol

"Olimpik Anneler" projesi, 2020'ye kadar devam edecekP&G Türkiye'den 30.yılında 30 sporcuya ve annelerine destekP&G Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile hayata geçirdiği "Olimpik Anneler" projesini, 2020'ye kadar sürdürecek.

"Olimpik Anneler" projesi, 2020'ye kadar devam edecek

P&G Türkiye'den 30.yılında 30 sporcuya ve annelerine destek

P&G Türkiye, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile hayata geçirdiği "Olimpik Anneler" projesini, 2020'ye kadar sürdürecek.

Türkiye'de 30. yılını kutlayan P&G, proje kapsamında 2018 Pyeong Chang Kış Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları yolunda 30 milli sporcu ve annelerine destek verecek. Projenin tanıtım toplantısı, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat, olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ve cimnastikte olimpiyatların efsane ismi Nadia Comaneci'nin katılımıyla Nişantaşı Sofa Otel'de gerçekleştirildi.

Projede destek verilecek sporcu ve annelerinin de takip ettiği toplantıda konuşan Tankut Turnaoğlu, P&G olarak Türkiye'de 30. yıllarını kutladıklarını dile getirerek, "2012'de Türkiye'de, değerli iş ortağımız TMOK ile

başlattığımız olimpik harekette yeni bir adım atıyoruz. Türkiye'deki 30. yılımızı kutladığımız bu sene, olimpiyat oyunlarında yarışmaya aday 30 sporcumuza ve bu sporcuları büyük bir özveri ile yetiştiren annelerine desteğimizi açıklamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN İLK SPOR HARİTASI

Olimpik Anneler projesi çerçevesinde P&G Türkiye, Türkiye'nin ilk spor haritasını da yayınladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turnaoğlu, "Gençlerimizin spor yapmalarını destekleyebilmek amacıyla hayata geçirdiğimiz bu harita ile Türkiye'deki tüm spor tesislerini tek bir noktada buluşturmayı hedefliyoruz. Online platformlarımızda paylaşmaya başlayacağımız bu haritada aralarında İstanbul, Bursa, Adana, Erzurum, Gaziantep ve Trabzon'un bulunduğu 10 şehirde 300'e yakın spor merkezi ile ilgili bilgilere yer vermeye başladık. Haritamızın tüm Türkiye'deki merkezleri yansıtabilmesi için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

TMOK Başkan Yardımcısı ve Avrupa Olimpiyat Komiteleri Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Arat ise P&G Türkiye birlikte 5 yıldır yürütmekte oldukları iş birliğinin spor ve Olimpiyat kültürünün desteklenmesi anlamında oldukça değerli olduğunu dile getirerek, "P&G, hali hazırda Türkiye'de TMOK'un en büyük iş ortakları arasında yer alıyor. Türkiye'deki 30'uncu yılını spora ve sporculara yönelik desteğini sürdürerek kutlamasından da büyük memnuniyet duyuyoruz "dedi.

Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül de P&G Türkiye'nin kendilerine verdiği desteğin çok önemli olduğunu aktararak, "Bu desteği daha da artırdılar. Şimdi 30 sporcuya destek veriyorlar. İnşallah hep beraber 2020 Tokyo Olimpiyatları'na gideriz. 8 değil, 18 madalya getiririz." değerlendirmesinde bulundu.

5 olimpiyat altını sahibi Rumen jimnastikçi Nadia Comaneci de projenin tanıtımında yer almaktan mutlu olduğunu vurgulayarak, "Gerçekten çok önemli bir iş yapıyorsunuz. Benim cimnastik ile hayatım değişti. Ancak tüm çocuklar benim kadar şanslı olmayabilir. Ailelerin, özellikle de annelerin çocuklarını doğru spora yönlendirmeleri çok önemli. Sadece profesyonel sporcu olma amacıyla değil, çocukların gelişiminde sporun önemi konusunda annelerin bilinçli olması ve çocuklarını teşvik etmesi çok önemli. Bu konuda onlara büyük iş düşüyor" diye konuştu.

Toplantının ardından milli sporcular ve anneleriyle hatıra fotoğrafı çektirildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Milli Olimpiyat Komitesi Hasan Arat Türkiye Tokyo Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Altın Kafes YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (3 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 3 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı ne zaman? Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı hangi kanalda, saat kaçta? Trabzonspor - Kayserispor maçı ne zaman? Trabzonspor - Kayserispor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Mersin Akdeniz hangi parti? Mersin Akdeniz belediye başkanı hangi partiden belediye başkanı seçildi? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı ne zaman? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı hangi kanalda, saat kaçta? Şükrü Sözen kimdir? Şükrü Sözen kaç yaşında, nereli? Şükrü Sözen hayatı ve biyografisi! Asgari ücrete bir zam mı yapılacak? Bu yıl asgari ücrete tek zam mı olacak, neden? Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Alina Boz kimdir, hangi yapımlarda yer aldı? Ölümlü Dünya 2 çıktı mı? Ölümlü Dünya 2 yayınlandı mı, nerede çıktı? İDO vapur seferleri iptal mi edildi? 3 Aralık Hangi vapur seferleri iptal edildi, neden? İDO vapur seferleri! Beşiktaş başkanlık seçimi ne zaman 2023? Beşiktaş başkanlık seçimi hangi tarihte, ayın kaçında yapılacak? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 3 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Melike Şahin konserini neden iptal etti? Melike Şahin konseri iptal mi? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 3 Aralık Pazar hangi sınav yapılacak?
title