Haber : Ödemişli Uzman Çavuş Toprağa Verildi - Haberler

Haberi Paylaş

Ödemişli Uzman Çavuş Toprağa Verildi

Ödemişli Uzman Çavuş Toprağa Verildi

Batman'dan gönüllü olarak geçici görevle gittiği Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde tüfeğiyle intihar eden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Hakan Şanay, memleketi İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Batman'dan gönüllü olarak geçici görevle gittiği Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde tüfeğiyle intihar eden 26 yaşındaki Uzman Çavuş Hakan Şanay, memleketi İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı. 8 aylık hamile eşi Bahar Şanay'ın "Hakan'ım kolum kanadım kırıldı" ve "Hakan'ım dizlerim kırıldı" ağıtları yürekleri dağladı.

Nusaybin'de intihar eden Uzman Çavuş Hakan Şanay'ın cenazesi, dün akşam memleketi Ödemiş'e getirildi. Uzman Çavuş Hakan Şanay'ın cenazesi bugün de önce helallik alınması için Zafer Mahallesi İsmail Efe Caddesi'ndeki evini önünden geçirildi. Şanay'ın Türk bayrağına sarılı tabutu daha sonra Derviş Ağa Camii'ne götürüldü. Batman'da tanıştığı eşiyle bir yıl önce evlenen, 8 aylık hamile gözü yaşlı Bahar Şanay, kocasının öldüğüne inamadığını "Anne ne olursun kaldıralım. Ne olursun" sözleriyle gösterdi. Acılı eş Bahar Şanay'ın "Hakan'ım kolum kanadım kırıldı" ve "Hakan'ım dizlerim kırıldı" ağıtları ise yürekleri dağladı. Uzman Çavuş Şanay'ın ailesi ve akrabaları, gözyaşlarına hakim olamadı. Gencin annesi Semra Şanay ve babası İlyas Şanay da, cenazede ayakta durmakta güçlük çekti. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, AK Partili Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Muharrem Aydın, Garnizon Komutanı Binbaşı Hasan Yüzüak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de cenaze törenine katıldı. Ödemiş İlçe Müftüsü Sebahattin Kesti tarafından kıldırılan namazın ardından, Hakan Şanay'ın cenazesi, Birgi Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprağa verildi.

- İzmir

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Nusaybin Ödemiş Batman İzmir Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title