Haberler

Nike Kobe Bryant'ın Yeni Ayakkabısını Tanıttı

Abone Ol

Kobe Bryant'ın yeni basketbol ayakkabısı KOBE 8 SYSTEM, hızlı adımlar için adeta Kobe'nin ayağının bir uzantısı gibi.

Daha önce 5 kez NBA şampiyonluğu, 2 kez NBA Finalleri En Değerli Oyuncu (MVP) Ödülü'nü almak, 14 kez NBA All Stars Takımı'na seçilmek ve bir maçta 81 sayı üretmek gibi başarılara imza atan oyuncu için Nike'ın özel geliştirdiği file üst kısmı sayesinde ayakkabı ultra dinamik, hafif ve nefes alabiliyor.

Hız. Kesinlik. Görme Gücü. Çok Yönlülük. Bu özelliklerin her biri tek başına çok güçlü birer özellik. Bir araya geldiklerinde ise karşısında hiçbir şey duramaz.

Nike Basketball KOBE 8 SYSTEM'ı yaratırken, Kobe'nin güçlü oyununu oluşturan bütün faktörleri hesaba katarak en yenilikçi performans özellikleriyle şu ana kadarki en hafif ayakkabıyı üretti. Amerikan ölçüsüne göre 9 numaralı ayakkabının ağırlığı sadece 275 gram. Ayakkabıda kullanılan kışkırtıcı yılan derisi baskı ilhamını Kobe'nin sahada ortaya çıkan ikinci kişiliği "Kara Mamba" ve 2013'ün Çin yılan yılı olmasından alıyor.

KOBE 8 SYSTEM, Nike'ın Performans Ayakkabılarından Sorumlu Kreatif Direktörü Eric Avar, ekibi ve Kobe'nin yakın işbirliği sonucunda doğdu. Yeni koleksiyonunu hazırlarken Kobe, yere yakın ama hızlı adımlarla öne çıkan performansını taklit edebilecek ve adeta ayağının bir uzantısı olacak bir ayakkabının ortaya çıkmasını istedi.

"En iyi performansımı ortaya koymak için sürekli olarak oyunumu iyileştirmeye çalışıyorum. Ayakkabılarımın da benim oyun hızımı yakalamasını istiyorum" diyen Kobe sözlerine şöyle devam etti: "Ayakkabının yüksekliği ve ağırlığını azaltmak daha kontrollü ve daha hızlı oynamamı sağladığı için sahada keskin manevralar yapabiliyorum. Kendimi ışık hızında gidiyormuş gibi hissediyorum."

Sporculardan gelen geribildirimler ışığında tasarım ekibi Nike'ın yeni geliştirdiği file kumaş teknolojisini ilk defa bir ayakkabıda kullandı. Yüzde doksan fileden oluşan ultra dinamik ve hafif ayakkabı ayağın 360 derece nefes almasını sağlarken, sıkı dokunmuş yapısı ayağı mükemmel bir şekilde sararak mukavemet ve esneklik getiriyor. Ayrıca, parmak kısmı ve yan panellerdeki dikişsiz, sentetik katmanlar en mücadeleli maçlarda bile üstün destek sağlıyor.

Eric Avar da ayakkabıyla ilgili olarak "Kobe'nin ayakkabısını daha hızlı, daha keskin ve daha modern hale getirmek için sürekli sınırları zorluyoruz. Kobe çok cesur, kışkırtıcı ve etki yaratmayı seviyor. Birlikte çalışarak onun için kusursuz ayakkabıyı yaratma arayışımız devam ediyor. Nike'ın özel geliştirdiği file kumaş Kobe'nin doğal biyomekanik özelliklerini taklit edecek şekilde ayağa dinamik bir şekilde otururken gerekli emniyeti sağlıyor. Tasarım ekibi file yapısı üzerinde çalışırken, yılan derisine benzer desen kara mambanın verdiği ilhamla hayat buldu" dedi.

Ayakkabı orta tabanındaki Lunarlon tamponlama sistemi düşük profil ve hafif bir tamponlamanın yanı sıra yere yakınlığı sayesinde daha fazla denge sunuyor. Bir milimetre kalınlığındaki kauçuk dış tabanda balıksırtı ve yılan derisi deseni bir arada kullanıldı. Daha fazla hafiflik, dayanıklılık ve çok yüzeyli, mükemmel tutuş için geleneksel tabanlara kıyasla daha az kauçuk kullanıldı. Anatomik, 3 boyutlu topuk kısmı ayağın sıkıca yerine oturmasını sağlıyor:

KOBE 8 SYSTEM yeni yılda Türkiye'de satışa sunulacak.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Çin Halk Cumhuriyeti Kobe Bryant Nike Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title