Haber : Niğde Belediyesi El Hacı Mahmut Türbesi'ni yeniledi - Haberler

Haberi Paylaş

Niğde Belediyesi El Hacı Mahmut Türbesi'ni yeniledi

Niğde Belediyesi El Hacı Mahmut Türbesi'ni yeniledi

Niğde Belediyesi, El Hacı Mahmut Türbesi'nde peyzaj çalışması yaparak oturma yerleri ekledi.

Niğde Belediyesi, El Hacı Mahmut Türbesi'nde peyzaj çalışması yaparak oturma yerleri ekledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Niğde Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, halk arasında yeşil mezar olarak bilinen El Hacı Mahmut Türbesi'nin etrafında peyzaj çalışması yaptı ve oturma yerleri ekledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Emrah Özdemir, çarşı esnafının talebi üzerine kentin simge yerlerinden yeşil mezar bölgesinde çalışma başlattıklarını belirtti.

Niğde'nin tarihi ve dini değerlerine büyük önem verdiklerini aktaran Özdemir, "Geçmişimize sahip çıkmak gelecek nesillere daha güzel bir Niğde bırakmak adına her alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda yeşil mezar olarak bilinen Tarihi El Hacı Mahmut Türbesi'nde peyzaj ve yeşillendirme çalışması yaptık. Niğde'mizde yer alan tarihi yerlerin bakımı ve onarımı noktasında her zaman hazırız." ifadelerini kullandı.

Niğde Belediyesi Emrah Özdemir Niğde Toplum Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title