Haberler

Mülteci öğrenciler için kodlama çalıştayı düzenlendi

Abone Ol

Başakşehir Belediyesi Living Lab'da, İstanbul'da yaşayan mülteci öğrenciler için kodlama çalıştayı düzenlendi.

Dünya çapında mültecilerin, yerinden edilmiş kişilerin ve geçici koruma statüsündeki bireylerin yüksek öğrenime katılımlarının sağlanmasını amaç edinmiş kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Kiron Open Higher Education önderliğinde gerçekleşen çalıştaylar Living Lab'de gerçekleşti.

22-23 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleşen çalıştaylar, Kiron'un önderliğini yaptığı çok yakında başlatılacak sertifika programlarının ön izlenimi niteliğindeydi. Refugee Code Week (Mülteci Kodlama Haftası) kapsamında düzenlenen ve Başakşehir Belediyesi, Başakşehir Living Lab'in ev sahipliği yaptığı çalıştaylara SAP'da destek verdi. Etkinliğe İstanbul genelinden 100 mülteci öğrenci katıldı.

Web Tasarımı ve yazılım örneklerinin sunulduğu çalıştaylarda, çevrim içi ve çevrim dışı eğitim ile mentörlük/rehberlik unsurlarını birleştirerek genç ve ilham veren öğrencilere işletmeler için bilişim teknolojileri eğitimleri verildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Başakşehir Belediyesi İstanbul Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title