Haberler

Muğla'da İl Jandarma Komutanlığı'nda Şehitlere Tören ve Atış Alanı

Güncelleme:

Muğla'da İl Jandarma Komutanlığı sorumluluğundaki 12 lojman ile birer tören ve atış alanına şehit isimleri verildi. Törende, Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur ve Şehit Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in özgeçmişleri okundu. Muğla Valisi İdris Akbıyık, şehitlerin hatıralarını canlı tutmak amacıyla bu anlamlı törenin düzenlendiğini belirtti. Törene, birçok yetkili ve şehit yakını katıldı.

Muğla'da İl Jandarma Komutanlığı sorumluluğundaki 12 lojman ile birer tören ve atış alanına şehit isimleri verildi.

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende, Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur ve Şehit Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in özgeçmişleri okundu.

Muğla Valisi İdris Akbıyık, törende yaptığı konuşmada, "Vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla İl Jandarma Komutanlığımızın tören alanına Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur'un, atış alanına Şehit Jandarma Teğmen Altuğ Pek'in isimlerinin verilmesi oldukça anlamlıdır. Şehitlerimize minnetimizin küçük bir nişanesidir. Şehitlerimizin isimleri her daim yüceltilerek rahmetle ve minnetle anılacaktır." dedi.

Okullar başta olmak üzere aziz şehitlerin isimlerinin birçok yerde yaşatıldığını belirten Akbıyık, "Yeryüzünün her zerresine şehitlerimizin ismini versek onların bu vatan için yaptıklarını asla ödeyemeyiz." ifadesini kullandı.

Akbıyık, üzerinde durdukları toprakların her bir karışında şehit kanı olduğunu vurgulayarak, "1071'de Malazgirt'te, 1453'te İstanbul'u fethederken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yapılan Kurtuluş Savaşı'nda, Kıbrıs'ta, Kore'de terörle mücadelede Güneydoğu'da ve 15 Temmuz'da şehitler verdik. Şairin de dediği gibi 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' Bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun." diye konuştu.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tören alanına ismi verilen Şehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur'un ailesi ile İl Jandarma Komutanlığı atış alanına ismi verilen Şehit Teğmen Altuğ Pek'in ailesine Akbıyık tarafından plaket verildi.

İl Jandarma Komutanlığı sorumluluğundaki 12 lojman, birer tören ve atış alanına şehit isimlerinin verildiği törene, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Alicenk Düzgün, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Gemalmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Kıbrıs Gazisi Süleyman Taşkesen ile şehit yakınları katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

İdris Akbıyık Jandarma Teğmen Muğla Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

Ankara'da asansör faciası! 13 yaşındaki Berensu can verdi

Bakmadan Geçme

Sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi ne oldu? Sokak köpekleri toplatılacak mı? Masterchef 2024 yeni bölüm fragmanı izle! Masterchef fragmanı yayınlandı mı? 24 TEMMUZ YENİ BÖLÜM TANITIMI 24 TEMUZ TV YAYIN AKIŞI: Bugün televizyonda neler var? TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV, TV8, NOW 24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

title