Haberi Paylaş

Müdür Keskin: "Ağaçlandırmanın başarısı dikimden sonraki bakımlarla mümkündür"

Güncel Haberler

Müdür Keskin: 'Ağaçlandırmanın başarısı dikimden sonraki bakımlarla mümkündür'

Kütahya Bölge Müdürü Hasan Keskin, Simav Orman İşletme Müdürlüğü, Naşa Orman İşletme Şefliğince yapılan ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceledi.

Kütahya Bölge Müdürü Hasan Keskin, Simav Orman İşletme Müdürlüğü, Naşa Orman İşletme Şefliğince yapılan ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceledi.

Bölge Müdürü Hasan Keskin, Simav Orman İşletme Müdürlüğü Naşa Orman İşletme Şefliği tarafından 2018 yılında 142 hektar sahada yapılan ağaçlandırma çalışması ile 120 bin adet karaçam fidanı toprakla buluşturulan ve 2020 yılı ağaçlandırma bakım programı çerçevesinde sahada yapılan ot alma ve çapalama bakımlarını kontrol etti. Yapılan çalışmaları inceleyen Keskin, Simav Orman İşletme Müdürü Osman Aksoy'dan bilgiler aldı. Arazi programında Naşa Orman İşletme Şefi Özlem Demiral'de hazır bulundu.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılan sahaların bakımları yapılarak, daha sağlıklı bir şekilde yarınlara taşınmasının sağlandığını belirten Bölge Müdürü Hasan Keskin, ağaçlandırmanın başarısının dikimden sonraki bakımlarla mümkün olduğunu belirtti.

Fidanların su ve besin ihtiyacını karşılamak için bakımlarını yaptıklarını ifade eden Keskin, "Çapalama ve ot alma işlemlerimizi fidanların sağlıklı kalabilmesi ve topraktaki besin maddelerine rahatça ulaşabilmesi için belirli periyodlarla yapıyoruz. Tüm ağaçlandırma sahalarımızda bu çalışmalarımız sürdürülüyor. Ot alma ve çapalama da çalışacak işçilerimize fidanlara zarar vermeden çalışmalarını yapabilmeleri için ot alma ve çapalama yöntemleri hakkında eğitim verip, bilgilendirmeler yapıyoruz. Aynı zamanda bu çalışmalara katılarak aile bütçelerine katkıda bulunmalarına da olanak sağlıyoruz. Bu sayede hem ormanlarımızın bakımları yapılıyor hem de köylü kadınlarımız ailelerine destek olabiliyor. Yapılan ağaçlandırma çalışmalarının başarısı dikimden sonra yapılan bakımlara bağlı" diye konuştu. - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Orman İşletme Müdürlüğü Hasan Keskin Simav Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title