Haberler

Motosiklet Sürücülerinden 'Motorcu Dostu Bariyer' Talebi

Motosiklet sürücülerinden 'motorcu dostu bariyer' talebiTürkiye Motosiklet Platformu ile Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu üyeleri, Ankara'da çeşitli ziyaretlerde bulunarak, motosiklet kazalarında ölüm riskini artıran bariyerler yerine motorcu dostu bariyer istedi.

Motosiklet sürücülerinden 'motorcu dostu bariyer' talebi

Türkiye Motosiklet Platformu ile Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu üyeleri, Ankara'da çeşitli ziyaretlerde bulunarak, motosiklet kazalarında ölüm riskini artıran bariyerler yerine motorcu dostu bariyer istedi.

Türkiye Motosiklet Platformu ile Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu üyeleri, motosiklet kazalarında ölüm riskini artıran ve bıçak etkisi gösteren demir bariyerlere dikkat çekmek için "Katil bariyer istemiyoruz" sloganıyla bir kampanya başlattı. Bu kapsamda Ankara'ya gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunan platform ve federasyon üyeleri, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ile görüşerek motor kazalarındaki ölümlerin engellenmesi için farklı bir bariyer sistemi kurulmasını istedi.

'MOTOSİKLETÇİLERİN HAYATI EK BİR PARÇA İLE KURTULABİLİR'

Ziyaretleri hakkında bilgi veren Türkiye Motosiklet Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Fatih Özsoy, "Bugün Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanlarından Gülşen Orhan ile görüştük. Kendilerine motosikletçilerin bariyerlerle ilgili sıkıntılarını ve motorcu dostu bariyerlerle ilgili talebimizi ilettik. Türkiye'deki 3,5 milyon motosikletçinin talebi olan 'motorcu dostu bariyer'lerin neden hayata geçirilmesi gerektiği ile ilgili konuştuk. Konuya oldukça sıcak baktı ve bizi en çok mutlu eden cevabı da 'Biz bu işin peşini bırakmayız' demesi oldu. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcımız Hamza Yerlikaya ile görüştük. Kendisine de durumu arz ettik. Şimdi başka milletvekilleri görüşeceğiz. Bizim için görüşme sonuçları şu anda gayet iyi. Umarım istediğimiz şekilde olacak. Talebemiz, düştüğümüz zaman uzuv kaybı ve ölümle sonuçlanan kazaların olmaması için bariyerlerin altına ek bir parça konulması. Riskli bölgelere ek bir parça konularak motosikletçilerin hayatı kurtarılabilir" dedi.

'ŞU ANKİ BARİYERLER ÖLÜMLERE NEDEN OLABİLİYOR'

Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu Başkanı Özgür Candar ise ziyaretleri ile ilgili şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı ile 'katil bariyerler' üzerine bir görüşme yaptık. Kendisine motorcu dostu olan bariyerlerle ilgili olan talebimizi ilettik. Şu anda hali hazırda bulunan bariyer sistemi motorcu dostlarımızın uzuvlarının kopmasına ya da ölümlerine sebep olabiliyor. Yapılacak bir düzenleme ile bunun önüne geçebiliriz. Sağolsun o da konuyla ilgili çok olumlu yaklaştı. Olumlu ayrıldık, en kısa zamanda tekrar bütün motorcu kardeşlerimizle Ankara'da olacağız. Bu işin takibinde olacağız. Onlarda takip edeceklerini söylediler. Umutlu ayrıldık, inşallah bu sorunu en kısa sürede çözmeye çalışacağız."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

DOST Partisi Motosiklet Ankara Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title