Haberler

Arkeolog Kazılarında Milyonlarca Mumya Ortaya Çıktı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Bilim adamları Kahire'de yapılan kazılarda 1700'den fazla mumyayı gün yüzüne çıkarttı.

Kahire'de bir milyondan fazla olduğu tahmin edilen mumyalanmış insan bedeninin olduğu bir mezarlık ortaya çıktı.

BİR MİLYONDAN FAZLA VAR

Kazıyı yapan çalışma liderinin söylediklerine göre, yerin 23 metre altında bu mumyaların benzerinden bir milyondan fazla var. Mısır'da keşfedilen birçok mumyalanmış kalıntıların aksine, bu toplu mezarlarda sıradan vatandaşlar ve kraliyetle ilgili önemli figürler yer alıyor.

ŞAŞKINLIĞA DÜŞTÜLER

Bilim adamları bu kadar çok sayıda mumyayı bir arada bulmalarından dolayı şaşkınlığa düştüklerini söyledi. Arkeloglar, Kral Ptolemy II. Phiadelphus'tan sonra Philadelphia olarak adlandırılan kasabanın mezarlığı olduğunu tahmin ediyor.

Kazının proje müdürü olan Brigham Young Üniversitesi'nden Profesör Kerry Mühlestein, "Biz bu mezarlığın içinde bir milyondan fazla mezarın olduğundan neredeyse eminiz. Bu mezarlık çok büyük ve katman katmandır." dedi.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Kahire Dünya Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (106)

sadabad:

o piramitleri mumyaları yapan kadim uygarlık 3000 sene hüküm sürdü, 3000 sene ne demek aklınız alıyor mu? 3000 senelik bir devletin şehrinde 1 milyonluk mezarlık çok bir sayımı? unutmadan biz daha 2000 lere yeni geldik hatırlatayım. . .

Yanıtla02
xxMobil-ANDROID:

buna seytanlari var diyeni gordum ya daha ne gorebilirim su hayatta. bu bilimin getirdigi sorgulamadir arastirmadir kor cahil dindoslar anlamaz

Yanıtla36
hmm:

saymayımı bilmiyor bunlar :D

Yanıtla12
Ağır Abi:

Alt yazı yok mu baba ya . . .

Yanıtla20
5860:

1 milyon ceset ne demek müdür bunu bilmiyor demekki.

Yanıtla24
Kürtoğlukürt:

Ne mutlu türküm diyene değil ne mutlu birbirlerine saygi gösterenlere. kahrolsun türk düşmanlari kürt düşmanlari. kahrolsun pkk ve avaneleri.

Yanıtla1658
ZAZA:

Mumya dokundu ne oldu la tipi tip

01
yani:

çok doğru yazmış kardeşim pkk ve yardım edenlere mevlada lanetlıyor musluman öyle olurmu başka ülkelerin maşalığını yapıyorlar

14
1Vatandaş:

Ne güzel de yazmışsın güzel insan. Allah razı olsun

00
Ey Musluman:

Allah raz olsun.

00
Tüm 106 yorumu okumak için tıklayın
title