Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz, Ağrı'da bilim şenliğinin açılışında konuştu Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz, Ağrı'da bilim şenliğinin açılışında konuştu Açıklaması

AA - Abdullah Söylemez - Güncel
 - Güncelleme:
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz, Ağrı'da bilim şenliğinin açılışında konuştu Açıklaması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için her türlü imkanı çocuklara hazırlamanın gayretinde olduklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için her türlü imkanı çocuklara hazırlamanın gayretinde olduklarını belirtti.

Yılmaz, Ağrı Millet Bahçesi'nde, TÜBİTAK tarafından düzenlenen "Bilim Dolu Günler, Bilim Şenliği"nin açılışında yaptığı konuşmada, bölgeden Ahmed-i Hani, Fuat Sezgin ve Aziz Sancar gibi ilim ve bilim adamlarının çıkmaya devam edeceğini söyledi.

Şenliğin öğrencilere deneyim kazandıracağını ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Örneklerini gerçekleştirdiğiniz inovasyon çalışmaları, ileride üniversitelerde çeşitli bilim akademilerinde ortaya koyacağınız yeni buluşlarla ve teknolojik imkanlarla daha büyük başarılara imza atmanıza vesile olacak. Bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için her türlü imkanı çocuklara hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Ağrı ilimiz bilimde öncü olmak için çok büyük adımlar atmaktadır. Matematik uygulama becerilerinden, uzaya yönelik çalışmalara kadar, gerek uçak mühendisliğinden diğer her türlü sanat alanında çocuklarımızın kabiliyetlerinin geliştirilmesi için nice projelere imza atıldığını gördük. Ağrı ilimizde çok şeyin değiştiğini buradan bütün bir kamuoyuna söyleyebiliriz."

Belediye Başkanı Savcı Sayan ise Ağrılı çocukların daha iyi eğitim görmesi, bilim anlamında daha iyi imkanlara sahip olması ve eğlenmesi için bütün devlet kurumları olarak ellerinden gelen çabayı göstermeye devam edeceklerini aktardı.

Konuşmanın ardından kurdele kesilerek kentte 4 gün sürecek şenliğin açılışı yapıldı.

Sergi, atölye, laboratuvar çalışmaları, tematik oyunlar, yarışmalar, sahne şovları, gösteriler ve söyleşiler gibi programların düzenleneceği şenliğin açılışına, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Vali Yardımcısı Kerem Türker, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve öğrenciler katıldı.

Açılış öncesi katılımcılar, mehteran takımı eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla Abide Meydanı'ndan şenlik alanına yürüdü.

AA / Abdullah Söylemez - Güncel

milli eğitim bakanlığı Nazif Yılmaz Hani Ağrı Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title