Haberi Paylaş

Mhp: "Ormanlar Pkk Tarafından Yakılıyor"

Güncel Haberler

Mhp: 'Ormanlar Pkk Tarafından Yakılıyor'

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Ormanların Pkk Terör Örgütü Tarafından Yakıldığını Söylerken,"Pkk'ya Bağlı Tak Adlı Bir Kuruluş, 'Kürdistan'da Yaşananlara Karşılık Olarak Ormanları Yakıyoruz' Diye Açıklama Yaptı" Dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, ormanların PKK terör örgütü tarafından yakıldığını söyledi.

Şandır yaptığı yazılı açıklamada "PKK'ya bağlı TAK adlı bir kuruluş, 'Kürdistan'da yaşananlara karşılık olarak ormanları yakıyoruz' diye açıklama yaptı" dedi. Yangınların kundaklama sonucu çıktığının güvenlik güçlerince de teyit edildiğini belirten Şandır, şöyle devam etti:

"Yerine kurulması ve yeniden kazanılması uzun yılları gerektirecek en önemli varlıklarımız olan ormanlarımız, PKK terör örgütü tarafından yakılıyor; birçok ilimizde aynı anda başlayan yangınlar bir hafta içinde yaklaşık 3 bin hektar orman varlığımızı kül etti.

Orman yangınları, bir bölücü terör eylemidir; PKK, AKP iktidarından ve sayın Başbakanın konuşmalarından aldığı cesaretle Türkiye'ye meydan okumaktadır. Orman yangınlarının faili PKK ise de, esas sorumlusu PKK'yı cesaretlendiren hükümet politikalarıdır."

Kaynak: ANKA / Güncel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title