Haberi Paylaş

MHP'li Okutan: Şimdi Oralar Terörist Mezarlığı Oldu

Güncel Haberler

MHP'li Okutan: Şimdi Oralar Terörist Mezarlığı Oldu

Merkez Valiliği'nden istifa edip Isparta'da MHP'den 1'inci sıra milletvekili adayı olan Nuri Okutan, Siirt'te Türk bayrağı altında yayla şenlikleri yaptıkları arazilere şimdi terörist mezarlıkları kurulduğunu söyledi.

Merkez Valiliği'nden istifa edip Isparta'da MHP'den 1'inci sıra milletvekili adayı olan Nuri Okutan, Siirt'te Türk bayrağı altında yayla şenlikleri yaptıkları arazilere şimdi terörist mezarlıkları kurulduğunu söyledi.

MHP İl Başkanlığı, milletvekili adaylarını kamuoyuna Kaymakkapı Meydanı'nda mehteran eşliğinde tanıttı. İl Başkanı İsa Yalçın, 13 yıldan beri 'kimsesizlerin kimi' diye iktidara gelen AK Parti zihniyetinden kurtulmak için gece gündüz demeden çalışacaklarını söyledi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da MHP iktidarının çok yakın olduğunu belirtip, gerek Türkiye'nin gerekse Isparta'nın MHP ile güzel günlere kavuşacağını kaydetti.

4'üncü sıra adayı Hakan Demirtaş, MHP'nin tek kurtuluş kapısı olduğunu açıkladı. 3'üncü sıra adayı Ziya Nuhoğlu ise hem Isparta'da hem Türkiye'de 7 Haziran'dan sonra yeni bir güneş doğacağını kaydetti. 2'nci sıra adayı Hüseyin Avni Bıçaklı da "Mevzu bahis milletimiz olursa arayışlarımızın ve isteklerimizin sınırı yoktur. Bu yüzden milliyetçi, ülkücü hareket gözlerini ufkun ötesine sonsuzluğa dikmiştir" diye konuştu.

'BU İKTİDAR BAYATLADI'

1'inci sıra milletvekili adayı Nuri Okutan, Türkiye'nin önemli bir dönüm noktasında ve savrulma içersinde olduğunu söyledi. Siirt Valiliği yaptığı 2001 yılında Türk bayrağı altında omuz omza, hiçbir güvenlik önlemi almadan yaylalarda şenlikler düzenlediklerini belirten Okutan, "Şimdi oralarda terörist mezarlıkları kuruldu. Dün teslim ettiğimiz yer neydi, bugün bulunduğumuz yer neresi?" diye sordu.

14 yıla yaklaşan AK Parti iktidarının artık bayatladığını söyleyen Okutan, şöyle dedi:

"Burada yanlışlıklar ve zorbalığa kaçmak olmaz mı? Şimdi bunu yaşıyoruz. Yetti gari. Uzaklaşın, biz geleceğiz. Biz milletimizin hizmetinde olacağız. Bu milletin değerlerini savunacağız. İtibarını kaybetmiş kurumları tekrar itibarlı hale getireceğiz. Bizi bu sefer mutlaka deneyin ve iktidar yapın. Eğer gönlümüzü ve birikimlerimizi milletin hizmetine sunamıyorsak bizi de değiştirin. Biz bunları yaparken hukuka saygılı olacağız. Hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. İster başkanlık ister parlamenter sistem olsun temel bir şey var; erkler, güçler ayrılığı, yargı, yürütme ve yasama olacak. Bunlar birbirini denetleyecek. Dünyanın neresine gidersiniz gidin, parlamenter sistemde bu güçler birbirini denetler. Tam da aranan nokta burasıdır. Bir kişinin cumhuriyeti, bir kişinin yasası, bir kişinin gönlünün çektiği gibi anayasa üretmek dünyada yok. Bu zorbalık ve milletin iyi niyetini kötüye kullanmak olur." - Isparta

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Nuri Okutan Ak Parti Isparta Siirt Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title