Haberler

MHP'li Durmaz, "Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programında konuştu

Güncelleme:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, karşılarında gayrimilli bir ittifakın söz konusu olduğunu savunarak, "Türkiye'nin meselelerine bırakın sahip çıkmayı, bizi içeride ve dışarıda tökezletmeye, enerjimizi boşuna tüketmemiz için her türlü oyunu ve tezgahı kurmaya gayret eden bir...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, karşılarında gayrimilli bir ittifakın söz konusu olduğunu savunarak, " Türkiye'nin meselelerine bırakın sahip çıkmayı, bizi içeride ve dışarıda tökezletmeye, enerjimizi boşuna tüketmemiz için her türlü oyunu ve tezgahı kurmaya gayret eden bir muhalefet anlayışı var." dedi.

Durmaz, MHP'nin "Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" programı kapsamında Yozgat'ta bir kafede muhtarlar ve partililerle bir araya geldi.

Burada konuşan Durmaz, son iki yıldır salgının olumsuz etkilerinin Türkiye'de de görüldüğünü ve görülmeye devam ettiğini söyledi.

Salgın sanki sadece Türkiye'de yaşanıyor gibi algı oluşturulup, ülkenin yıpratılmaya çalışıldığına dikkati çeken Durmaz, "Maalesef bugün Türkiye'de her konuyu ajite eden, her konuyu ilgili ilgisiz, siyasi arenaya çekmeye çalışan ve bunun üzerinden 'hükümeti yıpratacağım' derken Türkiye'yi yıpratmaya çalışan, 'bu hükümet gitsin de isterse bayrak yere düşsün' diyecek kadar Türkiye'nin değerlerinden uzaklaşmış bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız." diye konuştu.

Durmaz, Cumhur İttifakı'nın, Türkiye'nin bütün meselelerine sahip çıkmaya, milletin arzu, istek ve beklentilerine cevap vermeye gayret ettiğini vurgulayarak, "Karşımızda gayrimilli bir ittifak söz konusu. Türkiye'nin meselelerine bırakın sahip çıkmayı bizi içeride ve dışarıda tökezletmeye, enerjimizi boşuna tüketmemiz için her türlü oyunu ve tezgahı kurmaya gayret eden bir muhalefet anlayışı var." ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Yozgat'ta dile getirdiği "Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem Kılıçdaroğlu demesinler" sözünü anımsatan Durmaz, şunları kaydetti:

"Her gün terörist Selahattin Demirtaş'a af isteyen bu adam, 'YPG-PYD terör örgütü değildir, kendi ülkelerini savunan güçlerdir' diyen yine bu adam. Türkiye'yi dışarıya şikayet eden bu adam. Türk askerinin bu terör yuvalarını yok etmek üzere görevlendirilmesini sağlayan tezkereye HDP ile birlikte 'hayır' diyen yine bu adam. 'Ne işimiz var Afrin'de' diyen aynı adam, Hakkari'de hiçbir tane Türk bayrağının olmadığı bir mitingde 'demokratik özerklik' sözü veren aynı adam. Herhalde Yozgat'ın havasından etkilendi, 'Kandil'i yerle yeksan edeceğim' dedi. ya arkadaş, sormazlar mı adama, 'Senin Kandil'e gitmek için askere yetki vermen lazım. Askere yetkiyi içeren teskereye 'hayır' dedin. Kandil'e nasıl gideceksin be adam, kimi kandırıyorsun?"

"Kendilerine 'iyi' diyenlerin gerçek yüzü ortaya çıkmış oldu"

"HDP eşittir PKK'dır. Yani, HDP, PKK'nın kravat takmış halidir. İnşallah en kısa zamanda da kapatılmadır" diyen Durmaz, şöyle devam etti:

"Bir şehit yakınının 'Selahattin Demirtaş ile kahvaltı yapıyorsunuz' söylemine karşılık ahlaksız grup başkanvekili, şehidin yakınına çok ağır hakaretlerde bulundu. Yani, PKK'lıya ses çıkartamayanlar, şehidimizin yakınına hakaret etti. Bu ahlak ve şeref yoksunu milletvekilinin bir daha gazi Meclisimize adım atmaması gerekiyor. Biz, genel başkanlarının bununla ilgili bir tasarrufta bulunup milletvekilliğinden istifa ettirileceğini beklerken o ne yaptı? Hem de bir kadın olarak meclis kürsüsünden bu milletvekiline sahip çıktı. Yani kendilerine 'iyi' diyenlerin gerçek yüzü ortaya çıkmış oldu, bütün milletimiz de görmüş oldu."

Toplantıya MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Kürşat Azkur ve Sezer Yozgat, Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Milliyetçi Hareket Partisi Sadir Durmaz Türkiye Yozgat Politika Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

İsrail savaş uçakları Yemen'i vurdu! Bölgeden alevler yükseliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

Hatay'ın Arsuz ilçesinde hissedilen sıcaklık 62,5 derece

Bakmadan Geçme

Masterchef Alina kimdir, kaç yaşında? Alina Hastaoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Neşe kimdir, kaç yaşında? Neşe Kocatepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Akın kimdir, kaç yaşında? Akın Kızıltaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Çağlar kimdir, kaç yaşında? Çağlar Azır kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Beril kimdir, kaç yaşında? Beril Yavuz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Talisca Beşiktaş'a gelecek mi? Talisca Beşiktaş'a transfer olacak mı, transferde son durum nedir? Grazer Beşiktaş maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Grazer BJK maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Grazer Beşiktaş maçı kaç kaç, canlı maç skoru! En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

title