Merzifon'da "Yayalar için 5 adımda güvenli trafik" uygulaması yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Merzifon'da "Yayalar için 5 adımda güvenli trafik" uygulaması yapıldı

AA - Hülya Turan - Güncel
 - Güncelleme:
Merzifon'da 'Yayalar için 5 adımda güvenli trafik' uygulaması yapıldı

Amasya'nın Merzifon ilçesinde, 7-13 Mayıs Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" uygulaması yapıldı.

Amasya'nın Merzifon ilçesinde, 7-13 Mayıs Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" uygulaması yapıldı.

"Yayalar için 5 adımda güvenli trafik" özdeyişinin etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla trafik ekipleri, sürücülere bilgilendirme broşürleri dağıtarak uyarılarda bulundu.

Otogar kavşağında İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekipleri, durdurdukları araçlarda bulunan sürücülere ve yolculara proje hakkında bilgi verdi.

Merzifon Kaymakamı Ali Güldoğan, uygulamaya katılarak vatandaşları bilgilendirdi.

Kaymakam Güldoğan, gazetecilere, kampanyalarla trafik kazalarının en aza indirilmesinin amaçlandığını belirterek, güvenli ve düzenli bir trafik ortamı oluşturulması, kazalardan kaynaklı mal ve can kaybının en aza indirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Hem yayaların hem de sürücülerin trafik kurallarına uyması gerektiğini vurgulayan Güldoğan, şunları kaydetti:

"Trafikte başta sürücülerimiz olmak üzere yayalarımız da çok dikkatli olmalılar. İçişleri Bakanlığının genelgesi kapsamında 'Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik' mottosuyla başlatılan kampanya ile trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının azaltılması, kara yollarında tüm yol kullanıcıları için düzenli ve güvenli bir trafik ortamının sağlanması, ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılarak can kayıplarının önlenmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat etmeleri ve sürücülerin trafik kural ihlal davranışlarının en aza indirilmesi amaçlanıyor."

Uygulamaya İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erbil Terbıyık ve İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Ceyhan da katıldı.

AA / Hülya Turan - Güncel

Hisarcık Merzifon Amasya Mayıs Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title