Haberler

Mersin Büyükşehir Belediyesi, asfalt kapasitesi artıracak

Güncelleme:

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediyeye ait yol asfalt şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediyeye ait yol asfalt şantiyesinde incelemelerde bulundu. Şantiyedeki 200 ton kapasiteli plentin hali hazırda çalıştığını, 100 ton kapasiteli plenti de onararak yeniden üretime alacaklarını belirten Seçer, böylece asfalt üretim kapasitesini artıracaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Haydar Ali Ulusoy'un da katıldığı inceleme gezisinde Başkan Seçer, tesisin genel durumu, asfalt ve kaldırım üretim kapasitesi, çalışma sistemleri hakkında bilgi aldı. Yol asfalt şantiyesinin kendi olanaklarıyla ürettiği ve ithal edilen kaldırım taşları hakkında bilgi alan Seçer, "Şehrin her yerine aynı kaldırım taşı yerine, ihtiyaca göre, yoğunluğa göre farklı malzeme olabilir. Bunları planlamak lazım. Benim için önemli olan kaldırım taşının ucuz, kaliteli ve sürdürülebilir olması. Döşemenin kalitesi ve dayanıklılığı önemli" dedi.

Yol asfalt şantiyesinde iki adet plent olduğunu kaydeden Seçer, "Bir tanesi 200 ton kapasiteli, bir diğeri 100 ton kapasiteli. Ama aktif olarak çalışan 200 ton kapasiteli plent ile işimizi görüyoruz. Şu anda mevcut yol tamiratlarımızı, bakımlarımızı, onarımlarımızı buradan elde ettiğimiz asfaltla yapıyoruz. Diğer plentimize bakım gerekiyor, onarım gerekiyor. Bu konuda da arkadaşlarımız çalışıyorlar ve önümüzdeki süreçte bunu da devreye sokacağız" diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet alanının 16 bin kilometrekareyi bulduğunu, 500'ü kırsal mahalle olmak üzere 805 mahalleye hizmet verdiklerini ifade eden Seçer, "Dolayısıyla bizim yol ağımız son derece geniş. 5 bin kilometre önemli bir rakam. Bu sadece, Büyükşehir Belediyesi olarak bir kısmı bizim yetki ve sorumluluk alanımızda ama yetki ve sorumluluk alanımız olmayan bazı yerlere de hizmet götürmeye çalışıyoruz. İlçe belediyelerimizin sorumluluk alanında bu hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Onların imkanları belirli. Dolayısıyla biz imkanlarımızı maksimum kullanarak bütün bu hizmetleri yapmaya çalışıyoruz" ifadeleri kullandı.

Vatandaşın birinci derecede istekleri arasında yol taleplerinin geldiğini vurgulayan Seçer, "Tabi ki daha uygun koşullarda yollar istiyorlar. Bizim bu bölgemiz önemli tarımsal üretimlerin yapıldığı bir bölge. Üreticimiz en değerli, en kaliteli ürünleri üretmeye çalışıyor. Burada üretilen ürünler de katma değeri yüksek ürünler. Pazar değeri yüksek ürünler. Vatandaşlar bu ürünleri bahçelerinden, arazilerinden hasat edip pazar yerine getirene kadar eğer uygun bir yol ağında bu seyri gerçekleştirmezlerse bahçesinden pazara getirene kadar ürünlerinde sıkıntı oluyor. Bozulma meydana geliyor, kalitesinden kaybediyor. Dolayısıyla ekonomik kayıplar oluyor. Bütün bunları düşündüğümüz zaman önümüzdeki süreçte önemsediğimiz konuların başında Mersin'de yolların standartlara, normlara uygun hale getirilmesi geliyor. Bunu yapmak için birinci derecede paraya ihtiyacınız var, finansa ihtiyacınız var. İkinci derecede de bu parayla malzeme alıp bunu kaliteli bir malzemeye, asfalta dönüştürüp uygulamaya ihtiyacımız var. Bunun için de yeterli kadroya, teknik kadroya ya da sahada ameliye olarak çalışacak kadroya ihtiyacınız var. Bunların düzenlemesini yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Göreve başladıktan sonra yol asfalt şantiyesini yeniden düzenlediklerini, eksiklikleri giderdiklerini ifade eden Seçer, "Bir başına, Mersin'in tüm yol işlerini, yeni yollarını, bakımını, onarımını Büyükşehir Belediyesi olarak kendi kadromuzla, kendi imkanlarımızla yapma şansına sahip değiliz. Tabi ki özel sektörün marifetiyle de bunu yapacağız. En ucuz, en kaliteli, bize bu hizmeti verebilecek firmalara da bir miktar bu alanda iş vermek zorundayız. Onlarla beraber, yani özel sektörün yapacağı hizmetler, bizim belediye olarak yapacağımız hizmetlerle görev süremiz boyunca bunu en iyi şekilde yerine getireceğiz. Muhtarların da en çok başını ağrıtan, vatandaştan talep aldıkları konuların başında yol geliyor. Özellikle köy yerleşim yerlerinde yani mahallelerde birincil derecede muhtarlarımızın bizlerden talebi yolları. Grup yolları, köylerinin yolları, hatta bahçe yolları, köylerinin içerisindeki ara sokaklar bütün bunların bizim tarafımızdan yapılmasını, ihya edilmesini, ıslah edilmesini haklı olarak istiyorlar. Biz de onlar için çalışıyoruz. Amacımız daha çok çalışmak, daha iyi hizmet yapmak" dedi. - MERSİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

ulusoy Mersin Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakmadan Geçme

Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak?
CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title