Menteşe Örnek Öğrencilerini Seçecek - Haberler
Haberi Paylaş

Menteşe Örnek Öğrencilerini Seçecek

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Menteşe Örnek Öğrencilerini Seçecek

Menteşe İlçesi yürütülmeye başlanan ''Menteşe 'nin Örnek Öğrencileri'' isimli proje ile örnek öğrencilerini seçecek.

Muğla'nın seçkin ilçeleri arasında yer alan Menteşe İlçesi, ilçede gerçekleştirilen önemli ve anlamlı projelerle seçkinliğini korumaya devam ediyor. Özellikle de eğitim ve öğretim alanında gerçekleştirilen projelere her geçen gün yenileri eklenirken, vatandaşların da haklı takdiri toplanıyor. Bu bağlamda son olarak Menteşe İlçe Kaymakamlığı 'nın bilgisi dahilinde ''Menteşe 'nin Örnek Öğrencileri'' isimli projehazırlanarak yürütülmeye başlandı. Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 'nün koordinesinde hazırlanan proje Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülecek.
Menteşe 'nin Örnek Öğrencileri isimli proje ile ilgili olarak Menteşe İlçe Kaymakamlığı 'nda bir imza töreni gerçekleştirildi. Menteşe İlçe Kaymakamı Caner YILDIZ 'ın makamında gerçekleştirilen imza törenine Kaymakam Caner YILDIZ, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞEN ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer YILMAZ katıldılar. proje ile ilgili olarak Menteşe Kaymakamlığı 'ndan yapılan yazılı açıklamada Menteşe 'nin Örnek Öğrencileri isimli projenin Menteşe ilçesinde bulunan 27 ortaokul ile 22 ortaöğretim okulunda eğitim ve öğrenim gören öğrencileri kapsamakta olduğu öğrenildi.
Söz konusu projenin başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde öğrencilerin insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan, yapıcı, üretken, verimli kişiler olarak yetişmeleri ve bu yönde davranış geliştirmelerini teşvik etmek, örnek olarak gösterilen davranışların artmasını sağlamak, okullarda şiddet ve şiddet içeren davranışların ortadan kaldırılmasını sağlamak, eğitim ve öğretimde başarıyı teşvik etmek ve başarılı olan öğrencilerin diğer öğrencilere rol model olmasını sağlayarak tüm öğrencilerin okula uyum sürecini etkinleştirmek gibi bir amacın gerçekleştirilmesi sağlanacak.

Bültenler / Güncel

Milli Eğitim Müdürlüğü, Menteşe, Muğla, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title