Haber : Medya Etik Ödülleri İçin Başvuru Süresi Uzatıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Medya Etik Ödülleri İçin Başvuru Süresi Uzatıldı

Medya Etik Ödülleri İçin Başvuru Süresi Uzatıldı

Medya Etik Konseyi (MEK) tarafından verilen Medya Etik Ödülleri için başvuru süresi uzatıldı.

Medya Etik Konseyi (MEK) tarafından verilen Medya Etik Ödülleri için başvuru süresi uzatıldı.

Konseyden yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce 3 Ocak olarak açıklanan son başvuru tarihi, 31 Ocak olarak değiştirildi. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Medya Etik Ödülleri, 2013 içerisinde yazılı basın (gazete-dergi), televizyon, radyo, haber ajansçılığı, yerel medya ve internet haber sitelerinde yer alan yayınlara, toplam 6 kategori ve 29 dalda (alt başlıkta) verilecek.

Medya Etik Konseyi medyada "ciddi, seviyeli, ilkeli ve meslek etiğine uygun olarak mesleği icra eden" gazetecileri teşvik amacıyla 2010'dan bu yana Medya Etik Ödülleri'ni veriyor. Ulusal basın, ulusal TV, radyo, haber ajansı, yerel basın ve internet yayıncılığı yapan kurumlar, yayınladıkları programları ve yayıncılarını aday gösterebildiği gibi gazeteciler de şahsen başvuru yapabiliyor; Medya Etik Konseyi Yüksek Kurulu üyeleri de teklifte bulunabiliyor.

Başvurularda Medya Etik Ödülleri'ne teklif edilen haberler, yazılı basına ait ise gazete ve derginin asıl nüshası, fotokopisi ya da taranmış dijital hali, televizyon ve radyoda yayınlanmış ise USB, CD veya DVD'ye kaydedilmiş olarak, haber ajansı, yerel basın ve internet sitesinde yayınlanmış ise dijital hali MEK genel merkezinin bilgi@medyaetikkonseyi.com adresine e-posta göndererek başvuru yapılabiliyor.

Ödül Kurulu, Mehmet Atalay, Hakan Sarıhan, Abdurrahman Şen, Mehmet Şeyho, Zeki Gümüş, Hüseyin Gökçe, Nevzat Bayhan, Nejat Sezik, Nuh Gönültaş, Ünal Tanık, Fatih Karaca, Servet Engin, Mahmut Nedim Hazar ve Hakan İnce'den oluşuyor.

Ödüllere başvurular, 31 Ocak'a kadar kabul edilecek. Nisan ayının ilk haftasında ödül kazananlar açıklanacak ve daha sonra düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak. - İstanbul

AA / Güncel

Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title