Medeniyet Sohbetleri'nin Konuğu Yusuf Kaplan Olacak - Haberler
Haberi Paylaş

Medeniyet Sohbetleri'nin Konuğu Yusuf Kaplan Olacak

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Medeniyet Sohbetleri'nin Konuğu Yusuf Kaplan Olacak

TDED Kocaeli Şubesi, Medeniyet Sohbetleri kapsamında 23 Kasım Cumartesi günü saat 17.00'da Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan'ı ağırlayacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Kültür Evi'nde faaliyetlerini sürdüren Türkiye Dil Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi (TDED), önemli yazar ve düşünürleri Kocaelililerle buluşturmaya devam ediyor.

23 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 17.00'DA

Kültür-Sanat etkinliklerine nitelikli organizasyonlar ile devam eden TDED Kocaeli Şubesi, Medeniyet Sohbetleri kapsamında 23 Kasım Cumartesi günü saat 17.00'da Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan'ı ağırlayacak. 'Türkiye'ye Dışarıdan Bakmak' konulu söyleşide okuyucularıyla buluşacak olan Kaplan, Türkiye'nin farklı ülkelerden nasıl algılandığını anlatacak.

HER GÜN FARKLI BİR ETKİNLİK

TDED Kocaeli Şubesi'nde, her Cumartesi Ney kursu, Tarihi Türk Müziği Topluluğu çalışmaları, Dîvân-ı Hikmet okumaları; her Pazar Farsça Kursu; her Pazartesi Arapça; her Çarşamba Osmanlıca; her Perşembe Mesnevî ve Semaver Sohbetleri ve Cuma günleri de Klasik okumalar yapılıyor. Yedi günde sekiz etkinlik yapılan dernekte her ay bin civarında kültür ve sanat insanı, bu kurs ve etkinliklerden faydalanıyor.

YUSUF KAPLAN KİMDİR?

1964 yılında Şarkışla'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamladı. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü, Sinema-TV Ana Sanat Dalından mezun oldu. Üniversite öğreniminden sonra İngiltere'ye gitti. 1989 yılında M.E.B. 'dan İngiltere'de "master+doktara" yapmak üzere burs kazandı. 1991 yılında East Angila Üniversitesi'nde "Story-Telling and Myth-Making Medium: Television" adlı master tezi hazırladı. 1992 yılının Nisan ayında Londra'da Londra Üniversitesi ve Middlesex Polytechnic'te Dr. Roy Armes'ın danışmanlığında doktara yaptı. İlim ve Sanat, Yedi İklim, Kayıtlar, Kitap Dergisi, Girişim, İslam, Kadın ve Aile gibi dergilerle Zaman ve Milli Gazete gibi günlük gazetelerde çeşitli yazı, röportaj ve çevirileri yayımlandı. Michel Foucault, Baudrillard, Milan Kundera, Umberto Eco ve John Berger gibi yazar ve düşünürlerden çeşitli çeviriler yaptı. Bir süre Yeni Şafak Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmenliği'ni üstlendi. Ardından 3 yıl Umran Dergisi'ni yönetti. Halen Bilgi Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmakta ve Yeni Şafak Gazetesi'nde yazmakta. 25 Şubat 2006'ya kadar TV5 Genel yayın Koordinatörlüğü yaptı, daha sonra TVNet'in kurucuları arasında yer aldı.

Bültenler / Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yusuf Kaplan İngiltere Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title