Haberler

Mardin'de Vakıflar Haftası kutlandı

Abone Ol

Mardin'de, Vakıflar Haftası dolayısıyla mevlit okutuldu, hatim duası yapıldı.

Mardin'de, Vakıflar Haftası dolayısıyla mevlit okutuldu, hatim duası yapıldı.

Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğünce, Sultan Şeyh Musa Ezzuli Türbesi'nde düzenlenen programda, vakıf banileri ruhuna hatim duası yapıldı, mevlit okundu.

Etkinlikte, lokum dağıtıldı, yaklaşık 2 bin 500 kişilik yemek ikramında bulunuldu.

Bölge Müdürü Hakan Demir, burada yaptığı konuşmada, bölgenin Anadolu'nun birçok yeri gibi vakıflarla taçlanarak güzelleşmiş bir vakıf yurdu olduğunu söyledi.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün yurt genelinde ihtiyaç sahiplerine kuru gıda, sıcak yemek, muhtaç aylığı yardımı ve öğrencilere burs verdiğini aktaran Demir, "Bu kapsamda Bölge Müdürlüğümüzce 2 bin 664 ailemize kuru gıda yardımı yapılmakta, 581 vatandaşımıza muhtaç maaşı verilmekte ayrıca ilk, orta öğretim ve üniversite olmak üzere yaklaşık bin öğrencimize öğrenim bursu verilmektedir." ifadelerini kullandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün kültür varlıkların gelecek nesillere aktarılması ile ilgili yurt içi ve yurt dışında bilimsel veriler ışığında tarihi eserlerin restorasyonunu gerçekleştirdiğini belirten Demir, şöyle konuştu:

"Diyarbakır Bölge Müdürlüğümüzce son 20 yılda yetki alanımıza giren 100'den fazla eserimizin restorasyonu gerçekleştirilmiş, tamamlanan ve devam eden birçok vakıf eseri kültürel mirasımızın bir parçası olarak hak etmiş oldukları değerlere yeniden ulaşmıştır. Burada Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün çalışanları ve siz değerli vakıf dostları ile böyle bir sofrada bir araya geldiğimiz için onur duyuyoruz. Bu sofrayı kuran hayır sahibi vakıf dostlarına teşekkür ediyoruz. Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen mevlidimizi ve okunan hatimleri vakıf ecdadlarımızın ruhlarına gönderiyoruz."

Kaynak: AA / Güncel

Vakıflar Haftası Hakan Demir Diyarbakır Mardin Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title